11 жовтня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, до Києва з Єрусалима буде привезено Плащаницю Божої Матері.

Святиня перебуватиме в Спасо-Преображенському соборі м. Києва з 11 по 30 жовтня включно. Кожного дня під час перебування ікони Плащаниці Богородиці вранці, вдень та ввечері у Спасо-Преображенському соборі буде відправлятися богослужіння та підноситиметься молитва за мир в Україні.

Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ
Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ

Християни усього світу моляться про мир в Україні. Гарячі молитви про нашу державу підносить до Господа Бога і Церква святого міста Єрусалима, Предстоятель якої Блаженніший Патріарх Феофіл благословив привезення до України ікони Плащаниці Пресвятої Богородиці. «Нехай Пресвята Владичиця наша Богородиця, у чудотворній Її іконі Успіння, упокоїть ворожнечу, задля того щоб воскресли взаєморозуміння і мир серед людей і воскресла Україна!” – таке благословення передав Блаженніший Патріарх Феофіл.

Ікона Плащаниці Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі у подвір’ї Гефсиманської обителі (так званій Малій Гефсиманії), що розташоване навпроти входу в храм Воскресіння Господнього.

Архімандрит Леонід (Кавелін, †1891) у ХІХ столітті так описував Плащаницю: «Ікона ця являє собою вирізану по контуру фігуру Божої Матері, Яка лежить у гробі, і з обох боків обкладена срібною позолоченою оправою; вінець прикрашений коштовним камінням; є багато підвісок. Риза на ній — дар російської Меланії, графині Анни Олексіївни Орлової-Чесменської».

Видатний київський науковець О.А. Дмитрієвський, який побував у Гефсиманському подвір’ї влітку 1898 року на святкуванні в честь Успіння Божої Матері в Єрусалимі, зазначав: «Плащаниця ця являє собою зображення Богоматері, на дошці завдовжки аршин зі чвертю чи півтора аршина, обвите срібним звивальником, або поховальними пеленами, від шиї до ніг, одягнутих у срібні сандалі. Відкрите обличчя Богоматері, написане художньо, оточене німбом, шитим золотом. Плащаниця ця знаходиться тут перед іконою Божої Матері Милостивої на окремому ложі, оточеному свічниками, на яких невгасимо горять свічки, що запалюються ревними богомольцями. Біля цієї плащаниці служаться в «успенські дні» паракліси-молебні та акафісти з ранку до глибокої ночі, а о третій годині після обіду відправляється вечірня».

В Єрусалимі цю ікону-плащаницю виносять для загального огляду лише раз на рік – на свято Успіння Пресвятої Богородиці. Впродовж дев’яти днів цього свята ікона Плащаниці перебуває на гробі Пресвятої Богородиці у Гефсиманії.

Спасо-Преображенський собор м. Києва

Просмотров: 2556