КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив урочистий акт з нагоди 400-річчя Київської духовної академії

9 листопада з нагоди 400-річчя Київської духовної академії у трапезній палаті храму преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбувся урочистий акт, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Разом із Його Блаженством на ювілейному заході були присутні представники Помісних Православних Церков: митрополит Дарданельський Никита (Константинопольська Православна Церква), митрополит Филипопольський Нифон (Антіохійська Православна Церква), митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), архієпископ Цагерський и Лентехський Стефан (Грузинська Православна Церква), архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква), митрополит Тамасосський і Оринійський Ісаія (Кіпрська Православна Церква), митрополит Лангадійський Іоанн (Елладська Православна Церква), архімандрит Феоктист (Дімітров) (Болгарська Православна Церква), архімандрит Серафим (Шемятовський) (Православна Церква Чеських земель і Словаччини); Преосвященні архієреї Української Православної Церкви, голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії, архієпископ Верейський Євгеній, ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії, архієпископ Петергофський Амвросій, ректор Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, протоієрей Володимир Воробйов, а також ректори всіх духовних семінарій УПЦ, представники світських вищих навчальних закладів, різних гілок державної влади, громадських інституцій.

9 листопада з нагоди 400-річчя Київської духовної академії у трапезній палаті храму преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбувся урочистий акт, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій
Вітальну адресу від Президента України зачитав Юрій Богуцький

Урочистий акт також відвідали Посол Республіки Білорусь в Україні В.В. Величко, Посол Республіки Болгарія в Україні К. Мінчев, Посол Грузії в Україні М. Уклеба, тимчасовий повірений у справах Республіки Молдова в Україні О. Хинку, Посол Російської Федерації в Україні М.Ю. Зурабов, Посол Румунії в Україні К. Іонеску та Посол Республіки Сербія в Україні Р. Булатович.

Ювілейний захід відкрив ректор Київської духовної академії і семінарії, керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Після вступного слова Його Високопреосвященства відбувся показ короткометражного фільму про історію та сучасність Київських духовних шкіл.

Далі з первосвятительским словом до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Онуфрій. У своєму виступі Його Блаженство відзначив важливу роль Київських духовних шкіл у становленні української держави, а також у розвитку духовної освіти в Українській Православній Церкві та православному світі загалом.

Вітання від Президента України Петра Порошенка оголосив радник голови держави Юрій Богуцький.

Урочистий акт продовжили вітальні адреси від Предстоятелей Православних Помісних Церков.

Архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква)
Архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква)

Вітання від Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила зачитав голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії, архієпископ Верейський Євгеній. Від Предстоятеля Грузинської Православної Церкви Святішого і Блаженнішого Католикоса-Патріарха Ілії ІІ вітальну адресу оголосив архієпископ Цагерський и Лентехський Стефан, від Патріарха Румунського Даниїла – архієпископ Нижньодунайський Кассіан. Також зі словами вітань до присутніх звернувся колишній вихованець Київської духовної семінарії, митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.

Під час святкового заходу викладачам Київських духовних шкіл були присвоєні наукові звання. Звання професора були удостоєні голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ, єпископ Ірпінський Климент, перший проректор КДАіС, протоієрей Сергій Ющик, архімандрит Сильвестр (Стойчев), заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич; звання доцента – протоієрей Олександр Журавльов, протоієрей Олег Скнарь, протоієрей Костянтин Пилипчук, архімандрит Олексій (Коваль), архімандрит Амвросій (Вайнагій), Хроненко І.В.

За традицією, за річним актом найкращі студенти КДАіС були нагороджені стипендіями імені Блаженнішого Митрополита Володимира.

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, благодійники Київських духовних шкіл були удостоєні орденів святителя Петра Могили.

Ректор КДАіС був нагороджений орденом преподобних Антонія і Феодосія І ступеня
Ректор КДАіС був нагороджений орденом преподобних Антонія і Феодосія І ступеня

Також високою нагородою Української Православної Церкви – орденом преподобних Антонія і Феодосія І ступеня – був нагороджений ректор Київської духовної академії і семінарії, керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

На завершення ювілейного заходу ректор Київських духовних шкіл звернувся до всіх присутніх: «Я хочу подякувати усім, хто розділив з нами це свято. Прошу усіх вас підносити молитви за нашу академію, за її учнів та викладачів. Нехай Господь по молитвах преподобного Нестора Літописця, та усіх святих, що вийшли зі стін Київської духовної академії береже нашу Alma mater на многії і благії літа».

Просмотров: 2644