Предстоятель УПЦ очолив заупокійні богослужіння з нагоди 80-річчя від дня народження спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира (+ВІДЕО, ОНОВЛЕНО)

23 листопада, у день 80-річчя від дня народження спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Володимира (+2014, Сабодана), в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулася Божественна літургія, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ.

Богослужіння очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Читайте також: Слово Предстоятеля у роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира (+ВІДЕО)

Його Блаженству співслужили митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, намісник обителі, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, митрополит  Харківський і Богодухівський Онуфрій, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука, архієпископ Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей, архієпископ Житомирський і Новоград Волинський Никодим, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій, архієпископ Макарівський Іларій, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Роменський і Буринський Іосиф, архієпископ Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, єпископ Унгенський і Ниспоренський Петро (Православна Церква Молдови), єпископ Угольський Антоній, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Конотопський і Глухівський Роман, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Золотоношський Іоанн, а також насельники і гості монастиря в священному сані.

Під час Літургії Блаженніший владика виголосив проповідь про життєвий шлях та служіння Церкві спочилого Предстоятеля УПЦ.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні, а також звершена заупокійна єктенія та молитва за Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

За повідомленням Інформаційного відділу УПЦ, після закінчення Літургії, Предстоятель УПЦ разом із Преосвященними владиками звершив панахиду на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира – біля дзвіниці храму Різдва Богородиці, що на Дальніх печерах.

Читайте також: КИЇВ. Архієреї УПЦ на чолі з Предстоятелем освятили надгробний хрест і звершили панахиду на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) народився 23 листопада 1935 року на Хмельниччині, у селі Марківці Летичівського району. Очолював Українську Православну Церкву з 1992 по 2014 роки. Завершив свій земний шлях 5 липня 2014 року.

Просмотров: 3423