В УПЦ констатують зростання важливості релігії у житті українських засуджених

Як повідомляє Інформаціний відділ УПЦ з посиланням на Центр інформації Української Православної Церкви, про це сказав голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи протоієрей Віктор Яценко, підводячи підсумки церковного служіння у місцях позбавлення волі у 2015 році.

протоієрей Віктор Яценко
протоієрей Віктор Яценко

«Наявність великої кількості засуджених, що потребують духовної підтримки, зростання ролі релігії в повсякденному житті виправних установ вимагає зміцнення співробітництва між Церквою та адміністрацією установ Державної пенітенціарної служби», – зазначив протоієрей Віктор.

Читайте також: КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. В Білій Церкві відбулися щорічні збори в’язничних капеланів УПЦ

За його словами, пастирське служіння у в’язницях містить декілька напрямків. «Це сприяння в будівництві храмів та молитовних кімнат, комплектування необхідною літературою, предметами церковного вжитку, залучення засуджених до церковного життя, проведення з ними духовно-просвітницької роботи тощо. За даними Державної пенітенціарної служби близько 20 тисяч ув’язнених регулярно відвідують богослужіння», – підкреслив священик.

Читайте також: СУМИ. Архієпископ Євлогій відвідав заарештованого військовослужбовця, який скоїв напад на співробітника кафедрального собору (+ВІДЕО)

Станом на 1 листопада 2015 року у сфері управління Державної пенітенціарної служби України перебувало 177 установ та 669 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції (з них 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції знаходяться на території Донецької та Луганської областей, що тимчасово не контролюється українською владою). При цьому в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, трималось 70873 осіб, зокрема: у 29 слідчих ізоляторах – 17 тис. осіб, в 6 виховних колоніях – 352 неповнолітніх засуджених. В 11 колоніях для засуджених жінок відбуває покарання 2447 особи. 1523 особи відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Також на обліку в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції перебуває 82 030 засуджених до адміністративних стягнень та кримінальних покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Просмотров: 81