В Рівненській ОДА закликали розкольників виконувати рішення суду та поважати закон

Середа, 03.02.2016 15:16

Про це в.о. голови Рівненської ОДА Юрій Приварський заявив під час зустрічі зі спостерігачами спеціальної моніторингової Місії ОБСЄ, які прибули на Рівненщину аби вивчити релігійну ситуацію краю. Повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на vse.rv.

Коментуючи ситуацію щодо конфліктів навколо приналежності храмів одній з конфесій, посадовець зазначив, що ці питання мають вирішуватися в суді.

«На жаль, ми не бачимо бажання компромісу. Не виконуються сторонами й судові рішення. Якщо ухвали суду на їхню користь, то рішення виконується, якщо ж протилежної конфесії – то ні. Водночас зараз кожен  має показати – як вони поважають Закон», – відзначив Юрій Приварський.

Нагадаємо, що у с. Птича Рівненської області громада Української Православної Церкви 4 рази підтвердила у суді, в тому числі Київському апеляційному, своє право на храм. Однак новоутворена релігійна громада “Київського патріархату” за мовчазного попустительства місцевої влади не виконує рішення суду, прийняті іменем України.

Читайте також: Громада УПЦ має безапеляційне право на храм у Птичі – Вищий господарський суд

Водночас, згідно закону, Рівненська ОДА та інші органи виконавчої влади не можуть втручатися в релігійні питання, переконаний в.о. голови РОДА.

В свою чергу представник Місії ОБСЄ Віталій Стате зазначив, що серед першочергових завдань Місії – зняти напругу серед людей, та вирішувати питання у правовому полі.

Читайте також: За два роки розкольниками захоплено 31 храм, натомість створено 484 нові громади УПЦ

«Наразі в окремих населених пунктах Рівненської, Волинської та Львівської областей зберігається певна напруга між прихильниками різних релігійних конфесій. Тому ми хочемо отримати повну та достовірну інформацію щодо цього, а також проаналізувати, чи дотримуються в регіонах права людини на віросповідання», – повідомив представник Місії.

Читайте також: Влада Рівненщини: Все те, що під прикриттям ночі було зроблено представниками УПЦ КП, до добра не доведе

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ. Віряни розповіли представникам Моніторингової місії ООН про утиски з боку розкольників

Просмотров: 934