Керуючий Львівською єпархією закликав владу не допустити проведення у місті ЛГБТ-квесту

Єпископ Львівський і Галицький Філарет відреагував на інформацію про проведення у Львові так званого «Фестивалю рівності» 19-20 березня, у рамках якого запланований ЛГБТ-квест.

Відповідний коментар було надано на сайті Львівської єпархії. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує дану заяву повністю.

Останніми днями у Львові набула розголосу новина про проведення так званого «Фестивалю рівності» 19-20 березня, у рамках якого запланований ЛГБТ-квест. Серед громадськості існує погляд, що дана новина є певним фейком та провокацією, за якою не стоять реальні наміри. Проте сьогодні вважаю своїм обов’язком зазначити свою позицію щодо можливого проведення даного заходу, оскільки новина про його проведення сколихнула серця віруючих та відібрала мир душі, який ми прагнемо здобути у часі Великого посту.

В першу чергу хочу звернутися до організаторів або авторів такої ідеї. Не є таємницею, що Церква засуджує содомські гріхи і всілякими методами нагадує своїм вірним про згубність гріха в житті людини. Ми не можемо і не будемо мовчати, коли пропагується гріх, який розтліває людську душу і тіло. Господь прийшов, щоб спасти грішників, але Він не давав нам права шукати компроміси з гріхом. Тому ми виступаємо проти проведення подібних заходів у нашому побожному регіоні, де проживає віруючий народ, переконання і цінності якого ображає такого роду пропаганда гріха.

Окрім цього, хочемо закликати і до совісті людей, які влаштовують подібні «Фестивалі» у часі Великого посту і часі, коли в українських родинах гинуть захисники нашої Батьківщини. Цей благодатний час Святої Чотиридесятниці даний Богом для нашого аскетичного обмеження, виправлення і примирення, а не для гулянь і демонстрації гріха. Ми усі говоримо про мир в Україні, але чи робимо ми щось для його досягнення? Святе Письмо чітко вказує як усі ми можемо виблагати у Господа Його ласку до нас і тим самим приблизити мирні часи.

Пророк Іона був посланий Богом в столицю древнього Ассірійського царства – місто Ніневію. Його місією було попередити мешканців про кару, яка наближається за їхні гріхи. Почувши про те, що Ніневія за сорок днів буде зруйнована, якщо вони не покаються, усі жителі на чолі з царем наклали на себе і навіть на свою худобу суворий піст, одягнулися у веретища і посипали голови попелом. Цар наказав усім, щоб щиро і сильно волали до Бога і кожен щоб навернувся «від злого шляху свого і від насильства рук своїх». І, як ми читаємо у Святому Письмі, Господь змилувався над мешканцями Ніневії.

В той час, коли на Сході тривають бойові дії, у нас, на мирній території, продовжується розповсюдження гріха. І це стосується багатьох сфер нашого суспільства, та демонстрація гордості за гріховний спосіб життя – відвертий прояв ворожнечі проти Господа!

Також сьогодні звертаємося до влади нашого міста зробити усе можливе, аби не допустити проведення жодних заходів, які призводять до пропагування будь-якого гріха. І не лише сьогодні у часі посту, а і в подальшому нашому житті, оскільки ми так довго чекаємо покаяння нашого суспільства, його примирення із Святою волею Господньою, що нам слід закарбувати в пам’яті і усвідомити, якими важкими є втрати за відступництво від Бога і Його Морального Закону.

Також наголошуємо, що ми не благословляємо нашим вірним брати участь у жодних акціях протесту, оскільки вважаємо першочерговим завданням для кожного християнина у часі Святого посту – шукати миру в душі, примирити свої почуття та примиритися із ближніми. Нехай жодна спокуса диявола не приведе нас до прояву агресії чи осуду оточуючих.

Господи! Даруй мені бачити мої гріхи і не засуджувати брата мого!

Просмотров: 576