Офіційна заява прес-секретаря Рівненської єпархії щодо провокацій розкольників у Птичі 30 березня (+відео)

На офіційному сайті Рівненської єпархії 31 березня було опубліковано відеозвернення ігумена Германа (Кулакевича), прес-секретаря Рівненської єпархії УПЦ щодо подій в селі Птича Дубенського району напередодні.

Як повідомляв Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, 30 березня на території села Птича біля Успенського храму відбулася чергова акція протесту представників «Київського патріархату», які перекрили трасу Київ-Чоп, з вимогою до керівництва області “захистити” Свято-Успенський храм, на який вони, начебто, мають права.

«Я, як прес-секретар Рівненської єпархії, офіційно заявляю, що Свято-Успенський храм в селі Птича належить згідно всіх документів громаді Української Православної Церкви. Релігійна громада УПЦ у селі Птича вже виграла багато судів в різних інстанціях. Зрештою, влада повинна вже поставити крапку і не йти на провокації “Київського Патріархату”», – сказав отець Герман.

Він також звернув увагу на абсурдність звинувачень розкольників: «Ті закиди, які звучать на адресу громади УПЦ про те, що ніби то в храмі перебувають монахи з Російської Федерації, а саме з Дівєєвського, як вони пишуть, чоловічого монастиря – це є абсурд і неправда. Тому що взагалі Дівєєвський монастир – це жіночий монастир, а не чоловічий».

«Щодо тих закидів представників Київського Патріархату на нашу адресу, немов би віряни нашої Церкви нищать храм, виносять церковне майно з храму – це все неправда. Тому що віруючі нашої Церкви є власниками храму і не можуть завдавати шкоди своєму храму», – зауважив спікер Рівненської єпархії.

Також священик звернувся до засобів масової інформації з проханням «висвітлювати події, які відбуваються навколо Свято-Успенського храму села Птича, не однобоко, а з урахуванням думок усіх сторін цього конфлікту». Він також запропонував звертатися за коментарями до Рівненської єпархії Української Православної Церкви.

Прес-секретар Рівненської єпархії наголосив, що «чиновники різних рангів повинні довести до відома представників “Київського Патріархату”, що згідно з чинним законодавством вони не можуть виставляти ніяких претензій до храму в селі Птича Дубенського району».

Священик закликав усіх у дні Великого Посту до молитви і до примирення, щоб з чистим серцем зустріти Світле Христове Воскресіння.

Просмотров: 739