Предстоятель вшанував пам’ять Собору Звіринецьких святих у Архангело-Михайлівському монастирі Києва

17 квітня, Неділю 5-ту Великого посту, день пам’яті преподобної Марії Єгипетської, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Архангело-Михайлівському Звіринецькому чоловічому монастирі столиці. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Сьогодні Українська Православна Церква також вшановує пам’ять Собору преподобних і преподобномучеників Звіринецьких.

Його Блажеснтву співслужили єпископ Обухівський Іона, єпископ Ірпінський Климент, намісник обителі архімандрит Кассіан (Шостак), а також духовенство монастиря.

На малому вході Предстоятель удостоїв насельників обителі в священному сані богослужбових нагород.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Під час Літургії Архіпастир звершив священицьку і дияконську хіротонії – над кліриком Київської єпархії дияконом Андрієм Юрченком і студентом ІІ курсу магістратури Київської духовної академії монахом Афанасієм (Стрельцовим).

hramy_i_rospisi_029Історія Звіринецького монастиря налічує більше 8 століть. На думку істориків, печерна обитель на Звіринці була зруйнована до середини XIII ст. під час одного з численних набігів кочівників — печенігів, половців або монголо-татар. Після відновлення обителі та її закриття у першій половині ХХ століття, у 1997 р. насельники Свято-Троїцького Іонинського монастиря почали відроджувати Звіринецький скит. У грудні 2007 р. відбулася закладка храму Різдва Богородиці, головного в монастирському комплексі. У квітні 2009 р. було встановлено місцеве святкування Собору преподобних отців Звіринецьких в 5-й тиждень Великого посту, а в липні того ж року був заснований Архангело-Михайлівський Звіринецький монастир.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив молебний спів перед іконою Соброу преподобних і преподобномучеників Звіринецьких та звершив освячення накупольного хреста. Після молитви до святих Предстоятель привітав архієреїв, намісника обителі, духовенство та мирян з 5-ою неділею Великого посту та днем пам’яті перподобних Звіринецьких.

В свою чергу, намісник обителі архімандрит Кассіан провів Блаженнішого владику храмами та печерами Звіринецього монастиря та ознайомив з ходом реставраційних робіт.

Нагадаємо, вчора Предстоятель УПЦ взяв участь у роботі засідання Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Просмотров: 1945