Інститут релігійної свободи занепокоєний наслідками змін до Закону «Про свободу совісті»

Четвер, 16.06.2016 10:37

Законопроект № 4128 щодо зміни релігійними громадами підлеглості намагаються прийняти не погоджуючи з усією релігійною спільнотою.

Як зазначають на сайті Інституту релігійної свободи, законопроект № 4128 було опрацьовано Експертною радою при Міністерстві культури України та подано до парламенту групою народних депутатів (В.Єленський, С.Войцеховська, П.Кишкар та інші) без проведення консультацій з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Як повідомляв раніше Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, проект закону № 4128 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості було розглянуто Комітетом Верховної Ради з питань культури і духовності 1 червня.

ІРС нагадує, що Головне науково-експертне управління Верховної Ради рекомендувало відхилити цей законопроект, вказавши на загрозу невиправданого втручання держави в автономність релігійних громад та появи нових конфліктних ситуацій через плутанину у порядку внесення змін до статутів.

Свою стурбованність українськими законопроектами щодо  релігії висловили нещодавно у Всесвітній Раді Церков.  Такі законодавчі ініціативи (законопроекти №4128 та №4511) можуть негативно вплинути на безперечно важливе служіння та свободу віросповідання деяких церковних спільнот у країні, зазначив пан Пітер Найджел Прув, директор Комісії Церков з міжнародних справ ВРЦ.

У Інституті релігійної свободи вказують на занепокоєння запропонованими змінами до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» деякими Церкви в Україні. Зокрема, Українська Православна Церква розкритикувала цю ініціативу, назвавши її “черговим законом для боротьби з Церквою” та “класичним прикладом рейдерства із залученням механізмів найвищого законодавчого органу”, повідомляють релігійні експерти.

Зазначимо, що за тим механізмом, який запропонований у законопроекті, відбулися десятки захоплень храмів Української Православної Церкви. Як відзначав у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій під час Собору єпископів УПЦ 29 січня 2016 року, під час так званих голосувань загальних зборів за перепідпорядкування парафій “відбувається підміна понять, і територіальну громаду ототожнюють із релігійною громадою”.

Просмотров: 918

Залишити відповідь