На Рівненщині розкольники знову захопили храм – прямо під час Богослужіння

Неділя, 26.06.2016 15:17

Забарикадованими у храмі разом із активістами «Київського Патріархату» виявилися настоятель церкви і декілька вірян УПЦ.

Сьогодні, 26 червня, у селі Дуліби Гощанського району представники «Київського Патріархату» увірвалися до храму Різдва Богородиці під час Божественної Літургії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Рівненської єпархії.

Молодики кремезної статури поводили себе досить агресивно, зірвали службу і з лайкою та погрозами грубо виштовхали з церкви частину вірян, серед яких були в основному жінки похилого віку.

13553133_710002699138920_38505710_nНа даний момент прихильники «Київського патріархату» забарикадувалися в храмі, знаходяться там і настоятель церкви протоієрей Сергій Тимофеєв і декілька вірян УПЦ.

За свідченнями очевидців, під час сутички особливо постраждала дружина священика та паламар, до яких розкольники застосували грубу силу.

Як розповідають представники Рівненської єпархії, на місце конфлікту прибула велика кількість «священиків Київського патріархату», приїхала поліція. Вранці приїздив Голова Рівненської обласної адміністрації.

Спроби захопити храм УПЦ представники так званої «УПЦ КП» розпочали ще рік тому. З подачі колишнього сільського голови Лесі Мирончук в жовтні 2015 року церква була навіть опечатана. Проте, пізніше, рішенням ряду судів її повернули законним власникам – вірянам УПЦ, які моляться в ній з 1991 року.

На місце події прибув і юрист Рівненської єпархії, яка взяла участь у засіданні, яке проводилося в кабінеті голови Дулібської сільської ради Дикало Василя Володимировича. Передбачалося проведення переговорів на паритетних умовах, на які запросили чотирьох представників УПЦ  і чотирьох представників «УПЦ КП». Від «Київського Патріархату» був присутній благочинний Гощанського району зі своєю сестрою, колишньою головою Дулібської сільської ради Лесею Мирончук, яка власне і розв’язала цей конфлікт рік тому. Від УПЦ не було представлено священика, так як він на даний момент все ще забарикадований у храмі. Тобто паритетних умов дотриматися не вдалося. На засідання був також присутній голова Гощанської районної адміністрації Ковальчук Юрій Дмитрович.

За свідченням юриста УПЦ, представники «Київського Патріархату» не володіють жодними документами, згідно яких вони могли б претендувати на культову споруду. Протягом минулого року розкольники неодноразово подавали позови в суди з претензіями на храм УПЦ, в задоволенні яких їм було відмовлено.

Нагадаємо, 23 червня біля кафедрального собору Тернополя на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії представники «Правого сектору» влаштували ганебну акцію пропаганди агресії проти Української Православної Церкви.

Просмотров: 1252

Один відповідь на “На Рівненщині розкольники знову захопили храм – прямо під час Богослужіння

Залишити відповідь