Предстоятель закликав всіх православних українців взяти участь у Всеукраїнській Хресній ході миру, любові та молитви за Україну

Всеукраїнський хресний хід з молитвою за Україну триватиме майже місяць і завершиться в столиці 27 липня, напередодні святкування дня Хрещення Київської Русі.

Відповідне Звернення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди проведення Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну направлено 27 червня 2016 року. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

З благословення Предстоятеля Всеукраїнський хресний хід з молитвою за Україну пройде єпархіями Української Православної Церкви. Молитовна хода розпочнеться 9 липня на заході України — зі Свято-Успенської Почаївської Лаври, а 3 липня на сході України — зі Свято-Успенської Святогірської Лаври.

27 липня, напередодні святкування дня Хрещення Київської Русі та пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, ці Хресні ходи зустрінуться у м. Києві на Володимирській гірці і разом пройдуть до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, де будуть звершені урочисті Богослужіння. Хресні ходи супроводжуватимуть чудотворні ікони Божої Матері — «Почаївська» і «Святогірська» та інші шановані святині.

«У житті кожного християнина виникають такі моменти, коли він повинен згадати, що є не просто віруючою людиною, а частиною Православної Церкви — Тіла Христового. І від кожного з нас залежить доля Церкви та країни», — йдеться у зверненні.

Саме молитва рятувала нашу землю від різних лих, найбільшим з яких була війна.

«З глибокою скорботою на серці ми всі нині переживаємо новітню трагедію — на сході України триває збройний конфлікт, проливається безвинна кров наших земляків. Найбільше, що може зробити наша Церква — це закликати до миру та посилити молитви про дарування миру нашій Українській землі, що ми й робимо від початку збройного протистояння. Але незважаючи на миротворчу місію нашої Церкви, її намагаються зробити ворожою українському суспільству. Сьогодні на мирній території України розпалюється міжконфесійна війна, створюються різноманітні провокації спрямовані як проти духовенства та вірян зокрема, так і проти Української Православної Церкви загалом. Разом з тим, нам відомі непоодинокі випадки, коли об’єднавча сила молитви вірян творила чудеса», — зазначає Блаженніший владика.

Хресний хід, який одночасно розпочнеться із Заходу і Сходу, пройде всією Державою і фактично об’єднає Україну.

«Православна Церква завжди виступала і є зараз такою силою, що єднає всіх  людей нашої країни», — підкреслює Предстоятель.

Він закликає всіх вірних Української Православної Церкви взяти активну участь у цій спільній справі.

«Хресний хід — це не просто наш духовний подвиг. Це усвідомлена, вольова дія кожної християнської душі, яка на ділі слідує євангельським заповідям. А тому простого споглядання Хресного ходу — не достатньо. Це час проявити своє християнське сумління, — підкреслив Предстоятель. — Хто може йти у Хресному ході довго — нехай іде. Хто може пересуватися тільки у своєму населеному пункті – нехай це робить. Хто може нагодувати паломників — все це також є вашою участю у загальній великій справі».

Він нагадує, що як колись Господь помилував жителів Ніневії, які відмовилися від їжі та води в знак покаяння, так Він може помилувати і нас.

«Ми віримо, що Божа Матір, Яка стільки разів захищала нашу землю, і сьогодні в сльозах стоїть біля Престолу Свого Сина і за нас молиться. І ми повинні, відкинувши гнів, ненависть, злобу, а озброївшись любов’ю та прощенням посилити свій подвиг молитви: щоб припинились литись материнські сльози, щоб діти не залишались сиротами, жінки — вдовами, аби молодь не ставала інвалідами, щоб наші міста і села не були зруйновані, а домівки — покинуті. Саме така мета Всеукраїнського Хресного ходу — ходи миру, любові та молитви за Україну», — наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Нагадаємо, що минулого року в Києві відбулися урочистості з нагоди 1000-річчя преставлення рівноапостольного князя Володимира. Відбувся урочистий молебень, який провів Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій разом з представниками Православних Помісних Церков. Після молебню десятки тисяч вірян пройшли хресним ходом від Володимирської гірки до Свято-Успенської КиєвоПечерської Лаври. На урочистості були привезені найбільш шановані чудотворні ікони Божої Матері з усієї України.

Просмотров: 4492

3 коментарі

Залишити відповідь