Священики та військові вшанували апостолів Петра і Павла під час богослужінь у військових частинах Нацгвардії

12 липня виповнилось 325 років від дня народження святого праведного Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької Січі .

13 липня 2016 року архієпископ Запорізький і Мелітопольський Лука звершив чин освячення нового храму на честь святого праведного Петра Калнишевського в приміщенні військової частини спеціального призначення (військова поліція) А2176.

За богослужінням молилися голова Запорізької обласної державної адміністрації К. Бриль, заступник міського голови А. Пустоваров, представники командування частини, військовослужбовці, члени громадських організацій, прихожани храму.

У своєму архіпастирському слові Його Високопреосвященство, підкреслив, що святий праведний Петро Калнишевським выднины став небесним покровителем цієї військової частини. «На війні немає атеїстів, – підкреслив архієрей. – Кожен військовослужбовець, яким би фахівцем у своїй справі він не був, як би майстерно не володів зброєю, він завжди буде звертатися за допомогою до Бога. Петро Іванович, будучи отаманом, завжди думав і дбав про своє військо, про збереження віри Православної, тепер він молиться за нас, стоячи біля престолу Божого».

Звернувшись до захисників Вітчизни, владика Лука побажав їм бути гідними продовжувачами славних традицій запорізького козацтва.

Як відзначають в прес-службі Запорізької єпархії, невелике приміщення, яке було виділено для храму, вдалося перетворити за 8 місяців. Єпархія пожертвувала більше 35 тис.грн. на придбання будівельних та оздоблювальних матеріалів, церковного начиння. Безпосередньо будівельними та оздоблювальними роботами займалися самі військовослужбовці та волонтери.

Днем раніше у Запоріжжі в Покровському архієрейському соборі відбувся молебень до 325-річчя від дня народження святого праведного Петра Калнишевського.

12 липня, в день свята святих первоверховних апостолів Петра і Павла, керівник відділу Вінницької єпархії по взаємодії зі Збройними силами України протоієрей Сергій Ковтун відвідав військову частину 3028 Національної гвардії України, що знаходиться у м. Калинівці.

Священик привітав військовослужбовців зі святом, розповів їм про святих апостолів і значення їх подвигу для віруючих. Отець Сергій звершив святковий молебень та окропив святою водою приміщення військової частини.

Днем раніше, 11 липня, напередодні святкування дня святих апостолів Петра і Павла, на території військової частини 3011 Національної гвардії України в домовому храмі на честь святого благовірного князя Олександра Невського була звершена Божественна літургія. Богослужіння звершив протоієрей Андрій Будовський

voinsk_hram-2Не дивлячись на те, що одночасно в храмі може розміститися не більше 80 чоловік, за богослужінням зібралося майже 200 солдатів молодого поповнення.

За Літургією 29 військовослужбовців приступили до таїнства Сповіді і Причастя, решта прийняли просфори і святу воду.

Після відпусту отець Андрій виголосив проповідь перед військовослужбовцями, в якій закликав воїнів завжди сподіватися на допомогу Божу і ніколи не впадати у відчай.

Просмотров: 471

Залишити відповідь