Священики УПЦ відвідали військові частини та підрозділи

Вівторок, 26.07.2016 14:50

У Бориспільській та Криворізькій єпархіях священики благословили воїнів АТО, а в Кіровоградській та Сумській – збирають допомогу на Схід для українських військомовслужбовців і переселенців – повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланнями на прес-служби єпархій.

З благословення митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, 23 липня 2016 року благочинний І Вишгородського округу протоієрей Димитрій Денисенко відслужив молебень на початок доброї справи у військовій частині поблизу міста Вишгород. Передувало цьому урочисте прийняття тепер уже солдатами-зв’язківцями військової присяги.

phoca_thumb_l_image-0-02-01-74d1b01ebf5fb18b7728c37e10dd944d55443b5983f5b8c5e95b0da601338f12-vОтець Димитрій привітав солдат зі святом та в настанову сказав: «Відтепер ви стали справжніми захисниками своєї Батьківщини. Джерелом справжньої мужності та незламної стійкості воїнів може бути тільки віра в Бога і любов до Батьківщини. Справжня віра народжує істинний патріотизм… У всі часи воїни зверталися з молитвою до Бога про допомогу в нелегкому служінні. Наші православні предки ходили на сповідь і молилися на Божественній літургії, причащалися. Тому наш народ був непереможний. Але солдатська служба ніколи не була легкою, і я бажаю помочі Божої для того, щоб ви змогли подолати всі труднощі, негаразди і стати ще міцнішими. Нехай Господь наставляє, зміцнює, благословляє ваші ратні труди і береже вас на многії і благії літа».

На завершення священик окропив солдат святою водою та подарував кожному ікони Божої Матері.

mariupol25 липня, з благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, два священики Нікопольського міського благочиння відвідали підрозділ воїнів-нікопольчан, який зараз знаходиться під Маріуполем. Супроводжував отців військовий волонтер Артемій Пархоменко.

Протоієрей Миколай Марущак та протоієрей Ігор Мельников звершили молебень за мир в Україні та окропили святою водою житлові приміщення. Кожному солдату вручили натільні хрестики, молитвослови та ікони свт. Микити воїна, покровителя Нікополя. Командиру, полковнику Андрію Магілатенку, священики подарували на молитовну пам’ять образ святого великомученника Георгія Побідоносця, покровителя всіх воїнів.

news_big_30691Перебуваючи в підрозділі, священики допомагали в налаштуванні побуту, проводили катехізаторські бесіди, відповідали на питання, що цікавлять воїнів.

У Кіровоградській єпархії 20 липня керівник єпархіального відділу благодійності і соціального служіння протоієрей Андрій Бобрик передав гуманітарну допомогу для військовослужбовців АТО, яка була придбана коштом парафіян Кіровоградської єпархії УПЦ.

Наразі в Сумській єпархій також проводяться благодійні ініціативи. Охочі допомогти солдатам Збройних сил України та вимушеним переселенцям зі східних територій держави мають змогу зв’язатися з кліриками єпархії для координації своїх дій.

Просмотров: 224

Залишити відповідь