У єпархіях УПЦ тривають зміни дитячих православних таборів

На Вінниччині та Волині триває відпочинок у літніх таборах для вихованців недільних шкіл, а на Запоріжжі учні недільної школи взяли участь у молодіжному з’їзді

З 10 по 12 серпня 2016 року у Вінницькій єпархії організували два дитячо-молодіжних табори.

На парафії святого великомученика Георгія Побідоносця у селі Вінницькі Хутори проводився табір для учнів місцевої недільної школи.

У перші дні таборування учасники мали бесіди зі священиком, на яких згадували Святе Письмо і Закон Божий, різноманітні гуртки, спілкування англійською мовою, спортивні та інтелектуальні ігри.

Кульмінацією табору стала паломницька поїздка дітей до Свято-Іоанно-Богословського чоловічого монастиря у селі Лемешівка. Настоятель обителі архімандрит Феодосій (Шклярук) провів дітям екскурсію монастирем. Після цього діти відвідали скити, в одному з яких побували в міні-зоопарку.

На березі річки Південний Буг поблизу с. Воробіївка Немирівського району у літньому таборі відпочили 56 учасників. Це була молодь та діти з навколишніх сіл.

«Жили у наметах, готували їжу у польовій кухні», – розповідає протоієрей Георгій Печко, співробітник Єпархіального відділу по роботі з молоддю і один з організаторів табору. За його словами, табір проводиться вже 5 рік поспіль і є популярним та довгоочікуваним серед учнів недільних шкіл району.

У таборі діти мали можливість гарно провести час на природі, розвинути вміння, необхідні для туристичних походів, пограти в рухливі ігри та позмагатися у різних видах спорту. Також для таборян проводилися бесіди з священиками. Зокрема з дітьми спілкувався голова Відділу у справах сімʼї Вінницької єпархії протоієрей Агафангел Давидовський.

З 8 по 11 серпня 2016 року у Запорізькій єпархії недільна школа при храмі на честь святих Петра та Февронії Муромських міста Запоріжжя взяла участь в з’їзді православної молоді на острові Сідластий на Дніпрі. Темою заходу, який проходив з благословення митрополита Запорізького та Мелітопольського Луки, була «Святі з роду Рюриковичів».

Діти підготували для виступів на з’їзді вистави, пісні та вірші про святих з роду Рюриковичів: святого благовірного Володимира Мономаха, преподобного Миколу Святошу.

У ході заходу молодь мала можливість й активно відпочити – ставили палатки на природі, займалися риболовлею, брали участь у вікторинах.

З 1 по 14 серпня 2016 року, з благословення єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая, пройшла зміна в єпархіальному оздоровчому дитячому таборі «Дзвоник». Всього у ній взяли участь  48 дітей віком від 8 до 15 років.

Дитячий табір був розташований у лісовому масиві на березі ріки Сула. Кожен день діти розпочинали та завершували молитвою, виконували спортивні вправи, брали участь у духовних бесідах, різноманітних конкурсах, змаганнях та гуртках. Для дітей старшої групи проводився православний факультатив для молоді.

У день святкування Почаївської ікони Богородиці, 5 серпня,  весь табір звершив паломницький хресний хід в село Лука Лохвицького району, яке розташовано за два кілометри від табору. У храмі на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних Радість» настоятель храму протоієрей Володимир Ольшанський звершив молебень з акафістом Пресвятій Богородиці.

Також молебень з акафістом був звершений у день пам’яті святого великомученика Пантелеімона. А 14 серпня всі діти взяли участь у Божественній літургії та причастились Святих Христових Таїн.

Також літній відпочинок дітей триває на Волині у таборі «Стежина добра», що знаходиться у Свято-Троїцькому жіночому монастирі у селі Старосілля. Тут діти збагачуються як духовно, так і фізично – відвідують богослужіння, спілкуються зі священиками, беруть участь у різних майстер-класах, зокрема, з журналістики.

Просмотров: 252

Залишити відповідь