Розкривати свої таланти і уникати помилкових пріоритетів побажав у День знань учням ректор Київської духовної академії

Максимально розкривати свої таланти і уникати помилкових пріоритетів в житті, побажав школярам і студентам у День знань керуючий справами Української Православної Церкви, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Антоній (Паканич).

Як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Центр інформації УПЦ, владика зазначив, що роки навчання – це час, коли формується світогляд людини, закладається фундамент особистості.

Митрополит Антоній (Паканич). Фото КДАіС
Митрополит Антоній (Паканич). Фото КДАіС

«Від того, як сформується особистість дитини сьогодні, які пріоритети в житті вона обере, буде залежати якими наше суспільство і країна стануть завтра. Щоб усвідомити справжні цілі і не звернути на хибний шлях, необхідні знання, що формують картину світу. Чим повнішою буде картина, тим ефективніше людина реалізується у житті. Але мова не про ілюзорний матеріальний успіх, а про істинну радість, коли людина здатна максимально розкрити свої таланти і з їхньою допомогою служити ближнім. Господь зобов’язує нас: “Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав” (1Пет.4:10)», – сказав митрополит Антоній.

Також владика зазначив, що багато в освітньому процесі залежить від мистецтва викладачів.

«Вчитель має вести за собою, допомагати розкривати таланти і посіяти насіння прагнення до істини. Адже справжнє навчання – це не суха передача знань. Це мистецтво викликати зацікавленість, вміти пояснити, навчити мислити. Дуже важливо прищепити любов до історії, культури, Вітчизни. Передати важливість збереження віри, традицій. Якщо цю любов переймуть учні, вони здобудуть духовну міць, а Україна отримає гідних громадян і надійне майбутнє», – підсумував митрополит Антоній.

Цього дня Предстоятель УПЦ благословив викладачів і студентів Київських духовних шкіл на початок нового навчального року. Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив молебень перед початком нового навчального року в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Просмотров: 340

Залишити відповідь