Блаженніший Митрополит Онуфрій: Церква – це духовна лікарня, де людина преображається з грішної у святу

Це преображення відбувається від Божественної сили, яке подається у церковних Таїнствах.

Про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви під час своєї проповіді 13 вересня 2016 року в Кривому розі у день 20-річного ювілею єпархії, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Земне життя для людини являється часом випробування. За цей час людина повинна визначити для себе чого вона прагне — вічного життя чи вічного страждання», — зазначив Блаженніший владика.

Він наголосив, що «Церква закликає людей до життя вічного», при цьому «Вона є не просто проповідницею спасіння, а готує людину до прийняття в себе Живого Бога».

«Церква – це духовна лікарня, де людина преображається з грішної у святу, з злою у добру, з темної у світлу, — продовжив Його Блаженство. — Це преображення відбувається від Божественної сили, яка подається людині у церковних Таїнствах».

І за прикладом того, як лікар, прописуючи хворому ліки, встановлює додатково для нього певні обмеження, так і в духовному житті людина мусить притримуватися своєрідної дієти.

«Бог дає нам «духовну дієту» у вигляді своїх заповідей, законів. Якщо ми, приймаючи Таїнства церковні, дотримуємося Христових заповідей – не кради, не вбивай, не обманюй, поважай батька й матір, будь милостивим, постуй, молися (це також заповіді Божі), тоді ці духовні ліки приносять для нас велику користь. Якщо ми цієї «дієти» не дотримуємося, то ліки можуть бути і малокорисними, і не корисними,  і навіть шкідливими», — підкреслив Митрополит Онуфрій.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі браття і сестри, щоби ми жили по Священним законам, по Божественним заповідям, які роблять людину спроможною прийняти ту Божественну силу, яка подається через Таїнства церковні, які преображають людину», — побажав Предстоятель.

Просмотров: 444

Залишити відповідь