Предстоятель: Наше життя має приносити духовні плоди — любов, радість, мир

Цього вимагає від кожного з нас Господь.

Про це нагадав Блаженніший Митрополит Онуфрій під час своєї недільної проповіді 18 вересня 2016 року, виголошеної у Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Згадуючи притчу про злих виноградарів (Мф., 33-42), Предстоятель закликав бути уважними до того життя, яке ми ведемо в Церкві.

«Господь цією притчею показав стан Старозавітної Церкви — живучи в Церкви, іудеї не слухали Бога. Вони вбивали пророків і вчителів, яких Він посилав. І нарешті, коли прийшов Господь, Син Божий, вони Його розіп’яли», — відзначив Блаженніший владика.

Тоді Господь Свою Церкву віддав іншому народові, спадкоємцями якої є і ми.

«Ми з вами — члени Вселенської Святої Соборної Апостольської Церкви, — підкреслив Предстоятель, — і Господь сьогодні від нас вимагає духовних плодів».

Він нагадав, що апостол Павло називав плодами духа: любов, радість, мир, довготерпіння, благість, милосердя, віру, лагідність, стриманість (Гал. 5:22).

Архіпастир вказав на три засоби, які допомагають вести таке життя, яке приносило б духовні плоди.

«Господь посилає нам священиків, ченців, які ведуть духовне, високодуховне життя, а також простих людей, навчених подвигом християнського життя. Вони своїм прикладом вказують як треба жити», — сказав він.

Також Господь звертається до нас Сам через голос совісті.

«Це — голос Живого Бога в душі людини. Немає людини, яка б не мала совісті, — продовжив Митрополит Онуфрій. — Правда, не всі слухають її, але совість є у кожного».

Третім гласом Божим Блаженніший владика назвав Святе Письмо: «Воно нагадує нам, як ми повинні жити на землі, що ми повинні робити, а від чого відвертатися».

«Якщо людина не слухає вчителів, проповідників, ігнорує голос своєї совісті, не вивчає Писання, то вона знову ображає свого Спасителя і розпинає Його в собі», — підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Просмотров: 694

Залишити відповідь