Спостерігачі ОБСЄ збирають факти порушень прав віруючих УПЦ в Кутах і Боровій

Середа, 21.09.2016 21:51

Цими днями в Києві та Шумську відбулися зустрічі представників моніторингових місій зі священиками та вірянами УПЦ

21 вересня 2016 року в Шумську клірики Тернопільської єпархії УПЦ мали зустріч з представниками Івано-Франківського відділення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Від Української Православної Церкви на зустрічі були присутні благочинний Шумського району протоієрей Михаїл Костюк, протоієрей Георгій Прокопчук, настоятель парафії на честь святої праведної Анни протоієрей Ігор Кушнірук, а також староста парафії М.П. Вознюк.

2З боку моніторингової місії ОБСЄ у зустрічі  взяли участь Андрес Сампсон і Драган Гагович.

Священнослужителі та представники парафії з Кутів розповіли спостерігачам про обставини силового захоплення їхнього храму прихильниками «Правого сектору» та «Київського патріархату», а також інші факти утисків прав віруючих УПЦ в селі.

Було також зазначено, що наразі в селі розкольники сприяють поглибленню міжконфесійного конфлікту, вдаючись до провокаційної поведінки. Зокрема, одна з мешканок села, вчителька місцевої школи – прихильниця «УПЦ КП» – розповідає дітям в школах, що нібито купуючи свічки в храмах УПЦ, люди віддають гроші на кулі.

Раніше повідомлялося, що таку ж дезинформацію поширюють у Тернополі представники “Правого сектору” під час богослужінь у місцевому кафедральному соборі УПЦ.

p60919-124309

Фото borova.org

Днем раніше мешканка Борової, котра передала власне майно під будівництво храму УПЦ, знищеного позаминулого тижня, зустрілася з Фернандо Ерера Інараха – спостерігачем Київського представництва Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Спостерігача було поінформовано про деталі протизаконного нищення приватного майна, а також розпалення міжконфесійної ворожнечі та підбурювання окремими депутатами та громадськими діячами мешканців села проти віруючих УПЦ.

Нагадаємо, цього тижня представники Синодальних відділів УПЦ поінформували іноземних дипломатів  про порушення прав віруючих УПЦ.

Просмотров: 676

Залишити відповідь