Експерти розкритикували нові вимоги Податкового кодексу для релігійних організацій (відео)

У Верховній раді відбувся круглий стіл, учасники якого закликали народних депутатів підтримати зміни до Податкового кодексу України, які пропонуються в законопроекті №5050.

22 вересня 2016 року у Верховній Раді України пройшов круглий стіл: «Законодавче регулювання статусу неприбутковості релігійних організацій», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У заході взяли участь голова Синодального юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов та інші представники Української Православної Церкви, а також представники депутатського корпусу, релігійних організацій (Римо-Католицької церкви в Україні, Всеукраїнського союзу церков Євангельських християн – баптистів), експертного співтовариства.

У ході круглого столу піднімалася проблема необхідності надання статусу неприбутковості релігійним організаціям у світлі останніх змін у Податковому кодексі України (Закон від 17.07.2015 року № 652-VIII), які встановлюють додаткові вимоги для релігійних організацій. Більш того, ці вимоги обов’язково повинні бути внесені до статутів зазначених структур. При цьому вони суперечать природі діяльності релігійних організацій, яка пов’язана з милосердям та благодійністю.

14442643_1125947277495829_764872660_nУчасники круглого столу висловилися за прийняття законопроекту №5050 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення окремих положень щодо оподаткування неприбуткових організацій), що знімає ряд неточностей в Податковому кодексі щодо неприбуткового статусу релігійних організацій, а також в значній мірі вирішує проблему їх загальної перереєстрації.

Експерти також закликали народних депутатів України підтримати відповідні звернення голови Всеукраїнського союзу церков Євангельських християн-баптистів Валерія Антонюка (на даний момент він головує у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій), які були відправлені 20 вересня керівництву Верховної Ради, профільного парламентського Комітету та депутатським фракціям.

Круглий стіл організувало МДО «Депутатське об’єднання з реформування податкового, митного і земельного законодавства України».

Просмотров: 669

Залишити відповідь