Патріарх Єрусалимський Феофіл: Політики не повинні вирішувати церковні питання

Політики не повинні вирішувати церковні питання, так само, як і Церкві не потрібно втручатися в політику.

Про це 2 жовтня 2016 року у своїй резиденції сказав Патріарх Єрусалимський Феофіл під час чергової зустрічі з делегацією українських паломників. Патріарх також спростував інформацію, що з’явилася в українських ЗМІ, згідно з якою, він підтримав ідею автокефалії Української Церкви під час бесіди з президентом України П. Порошенком, яка відбулася 30 вересня. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

fc05fa325eb55f53af16b3d73f057b1d_1475256662_extra_large
Фото president.gov.ua

Блаженніший Патріарх Феофіл поділився своїми враженнями від спілкування з главою Української держави. Зокрема, мова йшла про підсумки Собору, що відбувся на Криті. “Через соборний процес можна вирішити всі проблеми та наявні питання”, – підкреслив Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви.

“Однак політики дуже часто розмірковують в політичній манері. Політики не повинні брати в свої руки церковні питання, тому що це смерть. Точно так само, як нам, представникам Церкви, не потрібно втручатися в політичні питання». Блаженніший Патріарх зазначив, що ці слова знайшли розуміння в українського Президента.

«Найбільший гріх у Церкві – це розкол»

1“Мислення політиків полягає в тому, щоб вирішувати проблеми засобами, якими вони володіють. У нас інший, церковний спосіб мислення. І те, що вище інших речей в цьому питанні – це єдність”, – сказав Предстоятель Єрусалимської Православної Церкви. Він також повторив свої слова, сказані на Криті: «Найбільший гріх у Церкві – це розкол».

Блаженніший Патріарх звернув увагу українських гостей на те, що сьогодні є головним завданням людей у Церкві: «В першу чергу, необхідно дотримуватися єдності Церкви. Якщо ми дотримаємося єдності Церкви – всі інші питання ми вирішимо “.

Просмотров: 1112

Залишити відповідь