Будні та свята недільної школи села Птича

Незважаючи на церковне рейдерство та пропаганду агресії до Української Православної Церкви, на Рівненщині громади найбільшої конфесії України продовжують своє життя та розбудову. Про повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Рівненської єпархії.

Зокрема, у селі Птича Рівненської області при парафії на честь Успіння Пресвятої Богородиці вже протягом року діє недільна школа, заняття якої відвідують близько 50 дітей різного віку.

Прихильники “УПЦ КП” блокують парафіянам вхід до храму

Юні віряни разом з рештою громади потерпають від наслідків міжконфесійної ворожнечі, розпаленої прихильниками «Київського патріархату» та «Правим сектором». 18 грудня 2015 року останні з метою захопити Свято-Успенську церкву силоміць перешкоджали парафіянам увійти до храму. А після того, як віруючі УПЦ все ж таки потрапили всередину, розкольники оточили вхід до церкви та «відрізали» її електропостачання. Подібні безчинства прихильників «УПЦ КП» відбувалися неодноразово – цього року на початку квітня парафіяни були заблоковані в храмі без води та їжі, внаслідок чого деякі з них були госпіталізовані.

Наразі, попри рішення чотирьох (!) судових інстанцій, у тому числі Вищого господарського суду, які засвідчили приналежність храму Свято-Успенській громаді УПЦ, законні власники церкви вимушені звершувати богослужіння у гаражі священика.

image-0-02-05-2542bf38f130ef8902626bccf339995cbf4b1321de5bf0f785c7cf00d6012ab4-vНастоятель Свято-Успенської парафії та керівник недільної школи протоієрей Григорій Стадник розповідає, що міжконфесійна ворожнеча розбила мешканців села, в тому числі й дітей, на два табори та спровокувала напружену дистанцію поміж односельцями. Всупереч цьому, священик закликає всіх, у першу чергу вихованців недільної школи, слідувати Христовій заповіді любові. «Намагаюся, щоб наші вихованці керувалися золотим правилом християнина «Люби ближнього свого, як самого себе», і замість кулачних розбірок на погані слова відповідали посмішкою», – розповідає отець Григорій.

Відпочинок вихованців недільної школи в Одесі

Серед дітлахів священик має неабиякий авторитет – вони навперебій готові розповідати про свого настоятеля. Адже викладання насиченої програми Закону Божого, він поєднує з організацією паломницьких поїздок для вихованців. За рік діти встигли відвідати Свято-Успенську Почаївську Лавру, відпочити та оздоровитися в Одесі та завітати до Свято-Миколаївського Городоцького монастиря.

Отець Григорій шкодує, що кожен раз після такої розради діти мають знову повертатися до звичної недоброзичливої атмосфери у селі та ворожого ставлення з боку прихильників «УПЦ КП». Однак священик сподівається, що ті уроки доброти, любові та людяності, які діти отримують у недільній школі, будуть тим благодатним ґрунтом, на якому виросте міцна лоза Православної віри в їх дорослому житті.

Просмотров: 841

Залишити відповідь