Людина нічим не може віддати Богові, тільки вдячністю – Блаженніший Митрополит Онуфрій

2 жовтня 2016 року, під час недільної проповіді, Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав пастві про те, що все добро, яке відбувається в світі, вершиться не силами людини, а силою Божественною. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженство відзначив, що під час створення людини, Бог вдихнув в її лице дихання життя – образ Божий, «Він прикрасив людину своїм Живим Божественним образом».

«Говорячи іншими словами, Господь дарував нам таку Божественну силу, таку благодать, через яку вершиться всяке добро, яке існує в світі», – пояснив Блаженніший владика.

Господь, за словом апостола Павла, цю благодать помістив у глиняний сосуд (2 Кор. 4:7) – наше тіло – для того, щоб переважаюча Божественна сила була приписувана Богові, а не нам. «Ця ідея, – підкреслив Архіпастир, – ця істина того, що все, що відбувається – здійснюється не від заслуг людини, але силою Божественною – ця істина присутня в усій Священній історії».

Господь обрав найнемічніший народ, щоб зберегти віру в Бога. Господь бере для себе плоть від скромної Діви. Для апостольської проповіді Він обрав не філософів, не мудреців, не якихось знатних людей, а вибрав рибалок – найнижчий прошарок, бідних. Їх він сповнив Божественної мудрості, яка змінила мудрість людську і весь Всесвіт.

Його Блаженство продовжив: «Господь дав нам Свої Божественні сили, які є в кожній людині – глиняному сосуді – для того, щоб ці сили прославляли Того, Хто дав їх нам».

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, пам’ятати про це. Людина нічим не може віддати Богові, тільки вдячністю, тобто визнанням, що Бог дав нам. – закінчив Предстоятель. – Якщо це дар, то потрібно дякувати Тому, Хто дав цей дар, то його потрібно використовувати так, як велить робити Той, Хто подарував цей дар. Тоді людина буде проводити праведний спосіб цього життя. Тоді Боже благословення буде на нас, і ми будемо гідними та здатними вмістити в себе ту силу Божественну, яка дає людині вічне блаженство на небі у Христі Іісусі».

Просмотров: 540

Залишити відповідь