Митрополит Сарненський Анатолій направив звернення Президенту щодо захисту релігійних почуттів віруючих та храмів УПЦ від вандалізму

На Рівненщині злочинці вже декілька років грабують храми Української Православної Церкви безнаказано.

В ніч з 10 на 11 жовтня 2016 року в Сарненській єпархії УПЦ вдруге за рік пограбували Свято-Михайлівський храм в селі Кам’янка, Березнівського району на Рівненщині.

Керуючий Сарненською єпархією митрополит Сарненський і Поліській Анатолій звернувся до Президента України П. Порошенка з проханням звернути увагу на кримінальний стан у Рівненський області та захистити релігійні почуття віруючих та храми УПЦ від нападів вандалів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Варто зазначити, що тільки за минулий рік було здійснено більше двадцяти актів вандалізму та пограбувань храмів на території Рівненської області, жоден зі злочинів не був розкритий, а злочинці не отримали належного покарання.

У зв’язку з цим, митрополит Анатолій направив звернення до Президента.

митрополит Антоній
митрополит Сарненський і Поліський Анатолій

«Звертаюсь до Президента України П.Порошенка: звернути увагу на кримінальний стан у Рівненський області та прошу захистити Храми та віруючих Української Православної Церкви від болі та скверни, яку відчувають громадяни України від скоєних злочинцями злочинів. Рахую, що на території області діє злочинна група, яка за одну ніч може пограбувати одразу три храми», — йдеться у повідомленні.

Як інформують в прес-службі Сарненської єпархії, тільки в ніч з 10 на 11 жовтня було пограбовано два храми на території Рівненської єпархії.

За словами настоятеля Свято-Михайлівського храму протоієрея Іоанна Хильчука, злочинці, виламавши бокові двері, проникнули в середину храму, своїми діями осквернили храм та пограбували церковну касу. Цієї ж ночі на території Рівненської області був пограбований ще один храм — на честь Архистратига Михаїла в селі Щекичин, Корецького району.

З моменту першого пограбування церкви в Кам’янці минув майже рік, але попередній злочин, скоєний зловмисниками в грудні 2014 року, так і не був розкритий. Тож, не виключено, що відчувши безкарність за свої злочинні дії, грабіжники настільки втратили совість, що вирішили повернутися на місце першого злочину і здійснити наругу над святинею знову.

Раніше митрополит Анатолій звертався до громадськості з заявою про чергове пограбування храму 15 квітня цього року.

Просмотров: 521

Залишити відповідь