«Це немислимо» — Екс-депутат Сейму Польщі про ситуацію з порушенням прав віруючих УПЦ

Ситуація з дотриманням прав віруючих Української Православної Церкви не відповідає європейським нормам.

Про це екс-депутат Сейму Польщі Євген Чиквін сказав у ході конференції ОБСЄ «Human dimension implementation meeting», яка проходила з 26 по 27 вересня у Варшаві, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на aif.ua.

Делегація Української Православної Церкви, яка брала участь у засіданні ОБСЄ, закликала міжнародних спостерігачів звернути підвищену увагу на ситуацію з порушенням прав віруючих УПЦ. Зокрема, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич розповів про конкретні випадки силового захоплення храмів, тиску на віруючих з боку радикальних угруповань, спробі зірвати Всеукраїнський хресний хід, а також про появу дискримінаційних законопроектів № 4128 і № 4511.

У свою чергу, екс-депутат Сейму Польщі Євген Чиквін зазначив, що ситуація з дотриманням прав віруючих УПЦ «немислима і не відповідає європейським нормам».

«Якби щось подібне сталося у нас в Польщі, я не говорю з католиками, а навіть з протестантами, то було б вже багато журналістів, і був би шум. А так це православні, тому й мовчать. У Польщі Православна Церква має підписаний у 1991 році конкордат з державою, на основі якого неухильно дотримуються всі права місцевого православного населення», — сказав Євген Чиквін.

«Human Dimension Implementation Meeting» є найбільшою в Європі конференцією з прав людини і демократії. Щорічно вона проводиться Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини, і є майданчиком для 57 держав, де обговорюються проблеми, пов’язані з реалізацією прав людини.

Фото vzcz.church.ua

Просмотров: 539

Залишити відповідь