У Івано-Франківську міська влада вимагає від релігійної громади УПЦ негайно звільнити храм (відео, документи)

Про це йдеться в листі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради «Про звільнення раніше орендованих нежитлових приміщень» від 9 листопада 2016 р.

Виконавчий комітет пропонує звільнити приміщення Спасо-Преображенського храму протягом 20 календарних днів з моменту розірвання договору,  тобто від 2 листопада 2016 р. Якщо така вимога не буде виконана у вказаний термін, чиновники погрожують позовом про примусове звільнення орендованого приміщення. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Питання культової споруди для громади «Преображення Господнього» триває ще з початку 90-х рр. минулого століття. Після позбавлення громади єдиного на той час храму, рішеннями міської влади віруючим надавалися інші приміщення для реалізації конституційного права на свободу совісті та віросповідання. Проте ці рішення так і не були виконані.

До прикладу, рішенням Івано-Франківської міської ради від 28 січня 1990 року православній релігійній громаді міста було надане культове приміщення, де розміщувався музей історії релігії та атеїзму, за адресою: вул. Вірменська, 5, наразі це – Покровський кафедральний собор УАПЦ.

У архівному відео 90-х років показано якими жертвами православним вірянам дісталось те єдине приміщення, яке сьогодні у них намагаються відібрати.

Варто зазначити, що в місті з населенням понад 250 тисяч чоловік два храми, в яких православні віряни мають змогу помолитися. За 25 років незалежності міська влада Івано-Франківська, грубо порушуючи законодавство, дозволила побудувати лише один невеликий храм на все місто, при тому, що інші конфесії за цей час збудували десятки культових споруд.

«Пройшло не так багато років, сьогодні далі спостерігається справжня релігійна дискримінація на політичному ґрунті. Замість сприяння у наданні культової споруди, бачимо лише ігнорування та прямий тиск. Чи таким має бути відношення місцевої влади до мешканців міста, яке прагне бути європейським? Адже муніципальну програму «Духовне життя на 2016-2017 роки» івано-франківські депутати приймали для всіх віруючих, а не для обраних», — коментують ситуацію в єпархії.

Згідно звернення Юридичного відділу Івано-Франківської єпархії, громада храму буде захищати свої права в порядку касаційного провадження та підготувала відповідні звернення у міжнародні правозахисні організації, а також до Помісних Православних Церков.

Фото versii.if.ua

Просмотров: 1023

2 коментарі

Залишити відповідь