Православні УПЦ звинуватили мера Івано-Франківська в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі

20 листопада на зустрічі з громадою міста мер Івано-Франківська привселюдно закликали жителів міста допомогти повернути приміщення колишнього садочка, яке вже більше як 25 років пристосоване під Спасо-Преображенський храм.

Віруючі Івано-Франківської єпархії Української Православної Церкви звернулися до мера міста Руслана Марцінківа з відкритим листом, у якому висунули звинувачення в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, ненависті та образі почуттів віруючих Прикарпаття. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Мера Івано-Франківська звинувачують в грубому порушенні права на свободу віросповідання, законів «Про свободу совісті та релігійні організації» та «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а також норм міжнародного законодавства.

«20 листопада 2016 року на зустрічі з громадою міста Ви привселюдно закликали жителів міста допомогти Вам повернути приміщення колишнього садочка, яке вже більше як 25 років пристосоване під Спасо-Преображенський храм по вул. Чорновола, 6. Ви усвідомлюєте, що власними руками не будете знімати хрести, купол, виносити престол, однак прагнете зробити це руками громади міста та перенести на них відповідальність за паплюження святого місця, святотатство та наругу над святинями», — йдеться у листі.

За свідченням вірян УПЦ, можновладець дозволяв собі принизливі висловлювання у бік православних івано-франківців, називаючи їх «окупантами» та не надав можливості представникам єпархії висловити свою позицію.

Така поведінка є недопустимою для очільника органу місцевого самоврядування, який за законодавством мав би представляти і територіальну громаду УПЦ та здійснювати від її імені та в її інтересах функції і повноваження, наголошують православні Івано-Франківської єпархії.

«Ви, маніпулюючи посадовим становищем, закликаєте містян до агресії проти Української Православної Церкви,  дискримінуєте та відкрито пропагуєте переслідування за релігійними ознаками», — зазначають віряни.

Таким чином мер міста грубо порушує конституційні права на свободу віросповідань, Закони України «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод Ради Європи, Декларацію про ліквідацію всіх форм нетерпимості і дискримінації на основі релігії або переконань Генеральної асамблеї ООН.

«Порушуючи рівноправність громадян залежно від їх релігійних переконань, Ваші дії спрямовані на розпалювання міжконфесійної ворожнечі та ненависті, на приниження нашої честі та гідності, а також образу почуттів православної громади міста та усіх вірян Прикарпаття», — зазначається в документі.

При цьому підкреслюється, що православні віряни прагнуть до налагодження діалогу з Головою громади міста.

Нагадаємо, 2 листопада 2016 року Львівський апеляційний господарський суд виніс рішення, яким задовольнив позовні вимоги виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у справі про розірвання договору оренди приміщення храму по вул. Чорновола, 6  з Івано-Франківською єпархією УПЦ, тим самим позбавивши єпархію канцелярії, а громаду Преображення Господнього – храму.

Просмотров: 683

Залишити відповідь