Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну літургію у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври

26 березня 2017 року, у Неділю четверту Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон та духовенство з-поміж братії Лаври.

Перед початком Божественної літургії Предстоятель очолив чин хіротесії у чтеці над студентами 4-го класу Київської духовної семінарії.

Чтець – перший чин православного кліру, нижчий ступінь церковнослужителя. В чтеці посвячує єпископ через хіротесію. Служіння чтеця – читання за богослужінням богослужбових текстів. На відміну від хіротонії посвячення в чини церковнослужителів – хіротесія – не є таїнством Священства, а лише священнодійством, яке звершується архієрейським благословінням та покладанням рук у знак затвердження на церковній посаді. Чтець – перше посвячення мирянина в клірики, за яким може слідувати посвячення в іподиякона, а потім рукоположення в диякона, пресвітера і єпископа.

Блаженніший Митрополит Онуфрій за богослужінням звершив дві хіротонії: священницьку – над викладачем Київських духовних шкіл протодияконом Георгієм Базюком та дияконську – над студентом II курсу Київської духовної академії Віталієм Романюком.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Нагадаємо, 22 березня делегація УПЦ на чолі з Предстоятелем взяла участь в урочистій церемонії освячення відреставрованої Кувуклії та відвідала Святу Гору Афон.

Просмотров: 2061

Залишити відповідь