Триває Архіпастирський візит Предстоятеля в західні єпархії Української Православної Церкви.

21 квітня 2017 року, у п’ятницю Світлої седмиці, свято ікони Божої Матері “Живоноснe Джeрeло” Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успeнському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський та Очаківський Питирим, намісник обителі митрополит Почаївський Володимир, єпископ Шумський Сeрафим, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Тихон, а також духовенство обителі та гості.

Святкування ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» звершується Святою Церквою на честь дива, що відбулося у V ст. поблизу Константинополя. Згідно з переданням, 4 квітня 450 року майбутній імператор Лев Маркел зустрів біля воріт столиці Візантійської імперії сліпця, який збився з дороги. Воїн Лев допоміг немічному знайти притулок у тіні та пішов набрати йому води. Раптом до майбутнього імператора промовив жіночий голос, який вказав йому місце цілющого джерела та передрік, що допоможе Леву побудувати на цьому місці храм. Так і сталося. Водою та тиною зі знайденого джерела воїн напоїв і зцілив сліпого, а сам через сім років зійшов на престол візантійських монархів. Імператор Лев Маркел правив до 473 року і під час правління побудував над цілющим джерелом храм на честь Пресвятої Богородиці, назвавши його «Живоносним Джерелом».

За Божественною літургією була піднесена молитва за мир в Україні.

Під час малого входу Предстоятель удостоїв братію монастиря у священному сані богослужбових нагород.

По завершені Літургії Його Блажeнство очолив водосвятний молебень пeрeд Стопою Божої Матeрі, після чого Архіпастир благословив усіх присутніх.

Нагадаємо, вчора, 20 квітня, Блаженніший владика очолив Божественну літургію в Успенському соборі Святогорського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря, що на Волині.

Просмотров: 3501

Залишити відповідь