Десятки тисяч віруючих підписали звернення до Верховної Ради

Протестують проти прийняття антицерковних законопроектів № 4128 та № 4511 Верховною Радою України православні віряни по всій Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланнями на прес-служби єпархій.

Прийняття законопроектів №4128 та №4511, які суперечать нормам Конституції та міжнародного права у сфері гарантії свободи віросповідання, планується 18 травня 2017 року. До народних депутатів звернулися архієреї Української Православної Церкви та віруючі з усієї України із закликом припинити законодавче свавілля та зупинити дискримінацію, як Української Православної Церкви, так й інших церков.

Понад 52 тисяч віруючих Одещини тільки за один день підписали звернення до народних депутатів України від цього регіону, щоб вони не голосували у Верховній Раді за антицерковні закони. Віряни виступають категорично проти втручання у внутрішню діяльність Церкви державою.

Збір підписів з благословення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела розпочався 14 травня і буде продовжений до вечора 15 травня, після чого всі зібрані підписи будуть передані до Києва народним депутатам України.

До віруючих Запорізької єпархії із закликом збирати підписи проти прийняття законопроектів та звершити цими днями подвиг посту та молитви звернувся митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. Архіпастир наголосив, що такими своїми діями, як лобіювання антицерковних законопроектів, «деякі «слуги народу» намагаються втягти не тільки нашу Церкву, але і нашу Батьківщину Україну в вир міжконфесійної війни».

Також, звертаючись до пастви, керуючий Кіровоградською єпархією архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф зазначив, що прийняттям цих законопроектів Україна повертається у тоталітарне радянське минуле, коли держава повністю контролювала Церкву. Це суперечить фундаментальним принципам свободи віросповідання, гарантованих Конституцією України та міжнародними законодавчо-правовими актами, прийнятими нею.

Під час недільної проповіді єпископ Вознесенський і Первомайський Алексій звернувся до вірян з такими словами: «Сьогодні ми збираємо підписи проти антицерковних законопроектів, які хочуть прийняти у Верховній Раді України. Наші обранці, які зрадили Бога і свій народ, хочуть прийняти закони, згідно з якими усе має належати державі, щоб представники влади ставили на кафедри архієреїв, священнослужителів в храми». У зв’язку з цим Його Преосвященство благословив до 18 травня зібрати підписи під зверненням до народних депутатів України та щодня звершувати молитовне правило та накласти на себе піст.

Нагадаємо, що згідно із законопроектом №4128 будь-яка стороння людина може вважати себе членом певної парафії та голосувати за її перехід в іншу юрисдикцію. За такою схемою вже відбулися десятки захоплень храмів Української Православної Церкви. Як наголосив у своїй доповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій на Соборі єпископів УПЦ 29 січня 2016 року, під час так званих голосувань загальних зборів за перепідпорядкування парафій «відбувається підміна понять, і територіальну громаду ототожнюють із релігійною громадою».

Законопроект № 4511 спрямований на дискредитацію УПЦ і пропонує норми прямого втручання в діяльність релігійних організацій. Законотворці під загрозою заборони вимагають укладати договір з державою та погоджувати з державними чиновниками призначення єпископів та священиків.

Просмотров: 6432

40 коментарів

  1. Протестую проти прийняття антицерковних законопроектів № 4128 та 4511 та закликаю всіх віруючих підтримати молитовно, щоб Господь не допустив такого беззаконня та вразумив наших депутатів!!!

  2. Я протестую против антинародных, антицерковных законов. Выведите людей на МИРНЫЙ крестный ход. Объявите в храмах, как верующие могут защитить их.

Залишити відповідь