Предстоятель Української Православної Церкви очолив святкування з нагоди 25-річчя Миколаївської єпархії (фото, відео)

22 травня 2017 року, в день свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у місто Бар (Італія), Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій відвідав Миколаїв з Архіпастирським візитом. Приїзд Предстоятеля Української Православної Церкви до Миколаївської єпархії приурочений 25-річчю від її утворення. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед початком урочистого богослужіння відбулася зустріч десниці великомученика Димитрія Солунського, яку доставив з Греції в Україну митрополит Верійський, Наусський і Камбанійський Пантелеімон (Елладська Православна Церква).

Мощі святого Димитрія Солунського постійно зберігаються в грецькому місті Салоніки — в базиліці на місці загибелі великомученика. Вони здавна шанувалися як мироточиві. Вірні зможуть вклонитися мощам святого Димитрія Солунського після хресного ходу. Відбуває святиня 24 травня о 6:30. Минулого разу десницю святого Димитрія привозили в Україну в 2013 році. Тоді святиня відвідала Донбас. У 2011-му її доставляли до Києва.

Божественну літургію у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці Миколаєва очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Його Блаженству співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Верійський, Наусський і Камбанійський Пантелеімон (Елладська Православна Церква), митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, архієпископ Роменський і Буринський Іосиф, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Арцизький Віктор, єпископ Іванківський Кассіан, а також духовенство єпархії.

На малому вході Предстоятель удостоїв духовенство єпархії богослужбових нагород.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірних зі словом проповіді.

Наприкінці богослужіння Блаженніший Владика разом зі священнослужителями та народом пройшов хресною ходою до пам’ятника святителю Миколаю, де очолив молебень та окропив вірних святою водою.

Після одпусту Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив вірних. Владика Питирим виголосив подячне слово.

Нагадаємо, напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Використано фото flickr.com/photos

Просмотров: 1456

Залишити відповідь