Завершився черговий навчальний рік у духовних школах Української Православної Церкви (+відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував репортаж про урочистості з нагоди завершення навчального процесу у семінаріях та випускні акти бакалаврів богослов’я, керівників церковних хорів і майстрів іконопису.

У Київській духовній академії завершується навчальний рік. Студенти денної та заочної форми навчання склали підсумкову екзаменаційну сесію. Всі вони мали успішно пройти захист бакалаврських та магістерських робіт.

9 червня 2017 року у Київських духовних школах відбулася підсумкова Вчена рада. професори та викладачі підбили підсумки ‎2016-2017 навчального року та обговорили перспективи подальшого розвитку духовної освіти в Україні.

Засідання Вченої ради очолив її голова Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій.

У стінах найстаршого навчального закладу передають свій духовний досвід студентам понад  60 висококваліфікованих спеціалістів.

Урочистості з нагоди закінчення навчального року та вручення дипломів бакалаврів та магістрів КДАіС відбудеться 11 червня у Свято-Успенскій Києво-Печерській Лаврі.

Разом з тим череда випускних урочистостей  охопила й інші духовні навчальні заклади.

7 червня митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел очолив урочистості з нагоди завершення навчального року в Одеській духовній семінарії.

Випускники богословського, регентського та іконописного відділень звернулись зі словами подяки до усіх викладачів, які трудились над їхньою духовною освітою.

Після вітальних слів випускників з архіпастирською настановою виступив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, у якому  побажав випускникам бути щирими у своєму покликанні, сповненими віри, надії та любові та прикликав на усіх Боже благословення.

Його Високопреосвященство вручив випускникам дипломи про закінчення духовної школи, а найкращі з них отримали архіпастирські грамоти за труди на благо Святої Церкви.

6 червня у Почаївській духовній семінарії відбувся 24-й випуск. Цього року семінарію закінчили 38 вихованців денної форми навчання та стільки ж вихованців заочного сектору.

Урочистості з нагоди випуску розпочалися Божественною літургією в Успенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Актова частина з врученням дипломів проходила у Троїцькому соборі обителі. З привітанням та словами настанови до випускників звернувся митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій та ректор Почаївської духовної семінарії єпископ Шумський Серафим.

Перший випуск Сумської духовної семінарії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана) відбувся 1 червня у день свята новомученників Слобожанських. У цей день ректор семінарії архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій очолив Божественну літургію та молебень. Йому співслужили викладачі та випускними семінарії у духовному сані.

На урочистих зборах з традиційними словами подяки ректору та викладачам звернулися кращі випускники  духовної школи.  Напутнє слово виголосив ректор Сумської духовної семінарії архієпископ Євлогій та вручив дипломи бакалаврів богослов’я а також направлення учбового комітету Української Православної Церкви на церковно-парафіяльний послух.

30 травня у Полтавській місіонерській духовній семінарії відбувся 18-й випуск вихованців стаціонарної форми навчання богословсько-місіонерського факультету та відділення регентів-псаломщиків, а також 8-й випуск студенів іконописного відділення.

Після Божественної літургії віце-ректор семінарії єпископ Новосанжарський Веніамін привітав випускників та вручив їм дипломи бакалаврів.

23 травня у Харківській духовній семінарії відбулися урочистості, присвячені 21-му випуску вихованців. У цей день в Озерянському храмі Свято-Покровського чоловічого монастиря перший проректор семінарії протоієрей Валентин Ковальчук у співслужінні викладачів, випускників та учнів у священному сані звершив Божественну літургію.

Потім у архієрейській резиденції відбувся урочистий акт, на якому ректор Харківської Духовної Семінарії митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій вручив дипломи випускникам богословського відділення та регентських курсів. Найкращі студенти були відзначені похвальними грамотами.

Також випускні акти відбулися і у духовних училищах Української Православної Церкви, які готують кваліфікованих керівників церковних хорів, майстрів церковного шиття та іконописців.

Просмотров: 1034

Залишити відповідь