Близько 100 тисяч віруючих УПЦ взяли участь у молебні та Хресному ході в День Хрещення Русі (фото, відео)

Після завершення молебню на Володимирській гірці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій разом із єпископатом та духовенством очолив багатотисячний хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

В урочистостях з нагоди свята Хрещення Русі беруть участь близько 100 тисяч віруючих з усіх єпархій Української Православної Церкви та паломники з-за кордону.

Багаточисленна хода пройшла центральними вулицями Києва. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами помолився за упокій душ тих, хто загинув у трагічних подіях лютого 2014 року.

Хресний хід супроводжували 11 чудотворних ікон з усієї України та мощі святого рівноапостольного князя Володимира. Протягом місяця святині подорожували різними єпархіями Української Православної Церкви, після чого були доставлені у Київ. Після проведення Хресного ходу чудотворні ікони будуть доступні для поклоніння віруючим у Трапезному храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври.

Після завершення молитовної ходи у Іоанно-Богословському приділі Успенського собору Києво-Печерської Лаври відбувся брифінг для представників ЗМІ.

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній підбив підсумки хресної ходи та розповів, скільки усього віруючих взяли у ній участь.

«На Володимирській гірці ми звершили молебень, який очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. З нами молилися не тільки паломники з України, були представники Білорусі, Молдови, Румунії та інших держав. За попередніми підрахунками в хресній ході взяли участь не менше 100 тис чоловік. Нехай Господь почує сьогоднішню молитву всіх віруючих, патріотів України, вірних Української Православної Церкви. Ми молилися за мир в Україні, ми молилися, щоб Господь помилував всіх нас, дав нам любов, терпіння і ту основу, на якій ми будемо будувати майбутнє процвітання рідної Батьківщини», – зазначив Його Високопреосвященство.

Також зі ЗМІ спілкувалися намісники двох Свято-Успенських Лавр – намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та намісник Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній. Владики розповіли про чудотворні ікони Богородиці, які є святинями обителей. Також митрополит Павел поділився планами про святкування у наступному році 30-літнього ювілею відродження Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Просмотров: 6652

1 коментар

Залишити відповідь