Предстоятель УПЦ очолив урочистості з нагоди 25-річного ювілею відновлення чернечого життя у Святогірській Лаврі (+відео, оновлено)

У день пам’яті Собору Святогірських святих Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисті святкування з нагоди 25-річного ювілею відновлення чернечого життя у Свято-Успенській Святогірській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

24 вересня 2017 року, у Неділю 16-ту після П’ятидесятниці, перед Воздвиженням, Предстоятель звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Святогірської Лаври.

Його Блаженству співслужили: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел; митрополит  Донецький і Маріупольський Іларіон, священноархімандрит Святогірської Лаври; митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Києво-Печерської Лаври; митрополит Луганський і Алчевський Митрофан; митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами Української Православної Церкви; митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій; митрополит Святогірський Арсеній, намісник Святогірської Лаври; митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан; митрополит Ізюмський і Куп’янський Єлисей; архієпископ Краснолиманський Аліпій; архієпископ Макіївський Варнава; архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор; архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон; архієпископ Городницький Олександр; архієпископ Каменський і Царичанський Володимир; архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим; архієпископ Ірпінський Климент; єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Южненський Діодор, а також Святогірське духовенство і гості у священному сані з багатьох єпархій Української Православної Церкви.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до багатотисячної пастви донецької землі зі словом проповіді, у якому він нагадав, що тільки у виконанні Божественних заповідей людиною проявляється її любов до Господа. Розпинаючи свої пристрасті, вона стає мертвою для гріховного. Втіленням цього є для нас святі, найяскравішим приклад, яких являються преподобні отці Святогірські: «вони розіп’яли себе для світу, і розіп’яли себе дуже тісно і жорстоко. Тому вони стали преподобними».

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні. Митрополит Онуфрій також помолився за упокій новоспочилого митрополита Ніжинського і Прилуцького Іринея.

8 травня 2008 року Священний Синод Української Православної Церкви благословив для місцевого прославлення (Журнал №38) та вшанування подвижників благочестя, які «во святих горах на Донце» подвизалися. 12 липня того ж року відбулося урочисте прославлення Святогірських святих. В число Собору преподобних отців Святогірських входять 18 святих, що подвизалися у Святих Горах у XVII-XX століттях. В Успенському соборі Святогірської Лаври знаходяться мощі 11-ти подвижників обителі.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав намісника Лаври, насельників, паству з 25-річним ювілеєм відновлення чернечого життя в обителі та зі святом Собору Святогірських святих. До Блаженнішого владики зі словами подяки та вітань звернувся священноархімандрит Святогірської Лаври митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон.

Після привітань відбувся хресний хід до пам’ятника Пресвятої Богородиці, де Предстоятель УПЦ очолив молебень преподобним Святогірським святим. По завершенні молебного співу Блаженніший владика окропив віруючих святою водою та благословив усіх.

Пізніше Його Блаженство освятив каплицю всіх преподобних отців Святогірських у Музеї Лаври.

Святогірська Лавра — одна з найбільших обителей Української Православної Церкви, розташована в м. Святогірськ, Донецької області. Перші ченці оселилися тут, імовірно, ще в VIII-IX століттях. У 1787 році за указом імператриці Катерини II Святогірський монастир був ліквідований, а у 1844 році обитель відновила своє молитовне життя по чину і статуту Глинської пустині. За наступні 70 років монастир досяг небувалого розквіту. У січні 1918 року почалося розграбування обителі радянською владою. У 1922 році монастир був знову ліквідований, а на його місці утворено будинок відпочинку для трудящих Донбасу. У 1992 році почалося відродження Святогірської обителі. 9 березня 2004 року Священний Синод УПЦ прийняв рішення про присвоєння Свято-Успенському Святогірському монастирю статусу Лаври.

Докладніше про монастир: Біля підніжжя Святих гір: до 25-річного ювілею відродження чернечого життя в обителі

Використано фото svlavra.church.ua

Просмотров: 3150