На Житомирщині священику, який став ініціатором встановлення пам’ятника князю Володимиру, погрожують (фото, відео)

“Геть московського попа з Житомирщини” — такі листівки з символікою «Національного Корпусу» розклеїли невідомі цієї ночі у місті Малин Житомирської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ці листівки, а також написи з погрозами виявила вранці, 29 вересня 2017 року, дочка священика, настоятеля церкви ікони Божої Матері Казанської, коли направлялася до школи.

У своєму коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу настоятель храму протоієрей Павел Линник розповів, що, як виявилося пізніше, таблички з таким погрозами розклеєні у багатьох місцях. Священик пов’язує ці події з тим, що нещодавно за ініціативи Української Православної Церкви в Малині на території місцевого коледжу встановили пам’ятник святому рівноапостольному князю Володимиру.

«Наш храм знаходиться на території лісотехнічного коледжу. Невідомі розклеїли свої погрози не тільки біля церкви, при цьому пошкодили храмову табличку, а й на території усього навчального закладу», — зазначив він.

Отець Павел був одним із головних ініціаторів встановлення пам’ятника Святому князю. 25 вересня керуючий Овруцько-Коростенською єпархією митрополит Віссаріон освятив монумент. Сотні малинчан та мешканців довколишніх селищ брали участь в урочистостях.

На думку священика, саме ця подія стала приводом для заздрощів представників «Київського патріархату» та їх прибічників, радикально налаштованих активістів.

«Клірик “УПЦ КП” вже давно намагається настроїти людей вороже, розповідаючи, що “треба гнати цього Павла”. Їздить по різним організаціям та обливає брудом нашу Церкву. Хоча реальних причин у нього на це немає і бути не може, — підкреслив протоієрей Павел. — У нас храм відкритий для всіх, ми вже 10 років окормляємо тут студентів, ми не раз допомагали військовим в АТО, коли їздили працівники поліції в зону бойових, то ми і молебні служили, і благословляли їх. Це просто заздрощі від того, що ми пам’ятник встановили».

Настоятель церкви ікони Казанської Божої Матері повідомив, що написав заяву в поліцію, озвучивши свої побоювання.

«Відчуття загрози є, тому, що пам’ятник, який ми встановили, дерев’яний, сьогодні вони написали щось, а завтра може і балончик з сумішшю запальною полетіти. Це дуже серйозно. В фейсбуці невідомі під різними псевдонімами вже писали, що прийдуть зносити пам’ятник», — сказав він. Напередодні й директор Малинського лісотехнічного коледжу повідомляв, що мав погрози щодо пам’ятника.

Поліція, за словами отця Павла, завірила, що буде шукати зловмисників: ««Нам релігійної війни в місті не потрібно», — сказали правоохоронці».

Просмотров: 1158

Залишити відповідь