Голова юридичного відділу УПЦ прокоментував хід судового засідання з приводу не реєстрації статутів Мінкультом

22 листопада 2017 року в Окружному адміністративному суді міста Києва розпочалося слухання за позовом Української Православної Церкви до Міністерства культури України про незаконність дій в частині не реєстрації статутів установ Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов повідомив, що цього дня на судове засідання представники Мінкульту з’явилися.

Нагадаємо, попереднє засідання, яке відбулося 22 лютого, представники Мінкультури проігнорували, хоча були повідомлені належним чином, та заперечень на позов до суду не надали.

«Неочікувано, але прогнозовано, сьогодні ”честь мундира” прийшли захищати пан Юраш (директор департаменту у справах релігій та національностей) та Папаяні (начальник відділу моніторингу та реєстрації статутів релігійних організацій)», — написав на своїй особистій сторінці в Фейсбук отець Олександр.

Проте, на переконання голови Юридичного відділу, присутність чиновників «правову позицію це не підсилило», натомість був влаштований «балаган».

«Під час засідання, послухавши пана Юраша, в мене склалось враження, що Закон Про свободу совісті у нас обов’язковий тільки для заявників (для УПЦ), а не для Мінкультури. От захотів пан Юраш – зареєстрував статут, не захотів – не зареєстрував, захотів – відправив на доопрацювання, захотів – відправив на експертну раду, захотів… два роки розглядати статути – розглядають! І виявляється, що ніби УПЦ сама винувата і має доводити незаконність дій Мінкультури», — написав юрист.

Українська Православна Церква у своїх вимогах просить Суд визнати дії та бездіяльність Мінкультури незаконними та зобов’язати відомство зареєструвати статути.

«Тому в даному випадку наголошую, якщо Мінкультури заперечує проти позову УПЦ (а вони заперечують), то обов’язок доказування правомірності свого рішення або бездіяльності (що ми маємо в нашому випадку), покладається на Мінкультури (п.2 ст. 71 КАСУ), — підкреслив протоієрей Олександр Бахов. — Чому вони два роки не реєстрували статути, якщо законом вставлено 3 місяці? Чому не відмовляють в реєстрації статутів?».

Просмотров: 442

Залишити відповідь