Тисячі киян вийшли на підтримку Десятинного монастиря (фото, відео, оновлено)

Триває молебень біля храму Десятинного Різдва Богородиці монастиря, у якому бере участь більше трьох тисяч вірян. Всі вони зібралися до стародавньої святині, щоб засвідчити підтримку братії обителі та захистити храм від навали націонал-радикалів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Про можливе захоплення повідомлялось нещодавно на сайті Десятинного монастиря. У зв’язку з цим насельники обителі закликали небайдужих вірян долучитися до молебню біля Володимиро-Ольгинського храму.

«Дорогі брати й сестри! 3 лютого 2018 року на 12.00 під виглядом мирної акції архітекторів, розкольники і язичники за підтримки радикальних угруповань, підбурювані окремими народними депутатами, готують силове захоплення Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці. У зв’язку з цим братія Десятинного монастиря закликає всіх на молебень, щоб стати на захист Матері церков Київської Русі — Десятинного храму», – зазначено в повідомленні на сайті обителі.

На цей заклик прийшло понад три тисячі киян, які об’єдналися для молитви за обитель.

Богослужіння розпочалось об 11:00. Паралельно відбувається акція, біля двохсот учасників якої виступають за знесення храму та звільнення двох затриманих поліцією осіб, які 25 січня намагалися його спалити. Зловмисників вдалося затримати на гарячому – з каністрами палива. Пізніше цього ж дня радикали з терористичної організації «С14» влаштували штурм Десятинного монастиря.

Після того, як 27 січня Шевченківський районний суд м.Києва прийняв рішення про арешт двох паліїв терміном на два місяці, на адресу судді і монастиря надходили погрози. 

Наразі віряни Українсько Православної Церкви продовжують молитву. На їх адресу лунають образи, лайка, залякування та погрози фізичної розправи з боку учасників так званої акції. Серед активістів – представники терористичної організації С-14, Нацкорпусу, “Правого сектору” на чолі з головою партії “ПС” Андрієм Тарасенко. За порядком спостерігають близько 200 правоохоронців, присутні представники “Червоного хреста”.

Під вечір активісти, які пояснювали свої дії турботою про збереження фундаменту Десятинного храму, влаштували на цьому фундаменті дискотеку, чим ще раз підтвердили, що насправді борються не за збереження археологічної пам’ятки, а проти Православної Церкви.

Нагадаємо, напередодні націонал-радикали влаштували акцію зруйнування поклінного хреста, який був встановлений на місці знищеного комуністами Свято-Георгієвського храму XI століття. 

Просмотров: 6761

2 коментарі

Залишити відповідь