У день Стрітення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив освячення найстарішого дерев’яного храму Києва (+фото, відео)

Четвер, 15.02.2018 13:22

15 лютого 2018 року, у день свята Стрітення Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію та освячення храму на честь великомученика Димитрія Солунського в Жулянах. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Перед Божественною літургією Предстоятель звершив чин освячення храму, капітальна реставрація якого відбулася нещодавно.

Храм Димитрія Солунського – найстаріша дерев’яна церква, що збереглася на території Києва (не рахуючи церков — експонатів Музею народної архітектури). Перша церква в ім’я св. Димитрія Солунського на цьому місці споруджена у 1715 р. ченцями Софійського монастиря (якому до 1787 р. належало село) і розібрана «по тісноті і вітхості» в 1847 р. На тому ж місці побудована нова, теж дерев’яна, невелика церква, що згоріла від блискавки у 1859 р. Існуюча донині дерев’яна церква споруджена незабаром після пожежі її попередниці у 1862 році.

Його Блаженству співслужили  керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Боярський Феодосій, настоятель храму єпископ Васильківський Миколай, єпископ Гостомельський Тихон, духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Його Блаженство звернувся до пастви зі словом проповіді.

Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Після Божественної літургії Предстоятель звершив освячення свічок. Також Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив церковні нагороди благодійникам, які допомагають храму. Єпископ Васильківський Миколай розповів про процес реставрації церкви.

Наприкінці Блаженніший Архіпастир привітав вірних зі святом Стрітення Господнього та благословив усіх.

Нагадаємо, напередодні свята Предстоятель очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі. 

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

 

Просмотров: 2506

Залишити відповідь