Блаженніший Митрополит Онуфрій: Не дозволяйте злим думкам втілюватися у слова

У своїй проповіді у першу неділю Великого Посту Блаженніший Митрополит Онуфрій нагадав про силу впливу добрих і злих слів на оточуючих нас людей. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Слово має величезне значення — одні несуть у собі творчу силу: «за допомогою слова людей навчають добру, чеснотам», а інші руйнівну: «злі слова псуються і тих, хто їх виголошує, і тих, хто їх слухає».

«Якщо слово мовиться добре, смиренне, то воно і злу людину навертає на добро, а якщо ми говоримо злі, горді слова, то вони навіть добрих людей направляють до зла», — підкреслив Предстоятель.

«Тому людина увесь час повинна спостерігати за тим, що вона говорить і як вона говорить, — продовжив Блаженніший владика. — Апостол навчає, що якщо з вуст людини виходять злі слова, то це говорить про те, що вона сама переповнена зла. Не може з одного джерела витікати і солодка, і солона вода. Ми повинні зробити своє джерело таким, щоб з нього витікала тільки солодка вода».

Архіпастир порадив хранити свої уста від «гнилих» слів, позбавляючись від усіх поганих помислів, які приходять на думку.

«Якщо з’явиться помисел сказати погане слово, прикуси язик і промовчи. Нехай він там, у голові, покрутиться, але не дай цій думці втілиться у слово. Це буде перша сходинка нашої боротьби зі своїм злослів’ям», — зазначив він.

 

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1668

Залишити відповідь