У Єрусалимі сотні українців пройшли Дорогою Скорботи з молитвою про мир (фото, відео)

У Єрусалимі віруючі Української Православної Церкви пройшли Дорогою Скорботи велелюдним Хресним ходом з молитвою про мир.

Як повідомляв Інформаційно-просвтіницький відділ з посиланням на Центр інформації УПЦ, хресну ходу «Дорогою Господа з молитвою за Україну» цьогоріч очолювала унікальна ікона “Собор новомучеників української землі”, а першими йшли парафіяни захоплених храмів УПЦ.

Увечері Великого Четверга, коли в усіх православних храмах звершується читання 12 Євангелій Святих Страстей Господніх, сотні віруючих Української Православної Церкви, які прибули до Єрусалима, пройшли останнім шляхом Спасителя.

«Хресна хода рушила з Гефсиманії – місця, де Господь у молитві провів останні часи перед арештом і Голгофою. Святий Євангеліст Лука згадує, що під час моління Христа у Гефсиманському саду явився йому ангел з небес і зміцнив Його. Потребує зміцнення у вірі і наш український православний народ», – розповів керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

Хресна хода українських вірян вночі війшла в Левові ворота старого міста і рушила до храму Гробу Господнього.

«Святі отці Церкви вчать, що Господь особливо прихиляється на милість нічним молитвам. Віримо, що щирі молитви людей, які приїхали молитися до Єрусалиму не тільки за себе, а і взяли на себе молитви за всю нашу багатостраждальну Україну, будуть почуті», – зазначив митрополит.

Цього року традиційний хресний хід вірян Української Православної Церкви має особливість, адже першими йдуть представники захоплених храмів УПЦ, яких на сьогодні нараховується 47. На жаль, навіть у ці дні Страсної седмиці відбулося ще одне захоплення православного храму на Рівненщині – у селі Птича. Саме парафіяни, у яких відібрали їх рідні храми, і виступили з ініціативою створити ікону із зображенням Собору новомучеників землі Української, пояснив владика Антоній.

«Сто років тому митрополит Володимир Богоявленський став першим єпископом, якого було вбито богоборчою владою – його зображено у центрі ікони. Ця ікона написана народними іконописцями, які зобразили новомучеників і сповідників Української Православної Церкви, що представляють різні регіони України. Життям і своєю смертю вони засвідчили любов до Бога і приналежність православній вірі», – розповів керуючий справами УПЦ.

Українці пройшли останнім земним шляхом Христа з молитвою про відновлення спокою на нашій землі.

«Священномученик Володимир веде Хресною ходою усіх новомучеників і сповідників, які зображенні на цій іконі. Відбувається соборна молитва нас і тих, хто вже на Небі, де вони моляться перед престолом Божим за нашу батьківщину. Віримо, що цією соборною молитвою Господь зміцнить наш народ у Православ’ї, щоб глибока віра стала запорукою відновлення миру у серці кожної людини», – сказав митрополит Антоній.

Для самих парафіян захоплених храмів УПЦ Хресна хода у Святому граді – подія надзвичайно хвилююча і відповідальна, адже більшість із них вперше прибула до Єрусалиму.

«Ми вже чотири роки просимо Матінку Божу і Святого Миколая, аби вони допомогли нам відстояти нашу церкву, але знаємо, що без Божої волі храм нам не відкриється. Із радістю, трепетом і сльозами ми приїхали до Єрусалиму, аби молитися за мир, за єдність, за любов. Помолимося за нашу Україну, пройдемо тими слідочками, якими ходив наш Спаситель, де ходили апостоли і Божа Матінка. З молитвою за мир і любов на нашій Україні та єднання у святому Православ’ї», – розповіла Марія Фурманець, прихожанка храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці села Птича Дубенського району Рівненської області, за який саме у ці дні йде напружена боротьба.

Паломники вірять, що молитва за мир у Святому Граді буде почута Господом, настане довгожданий спокій та єдність, а в серцях українців запанує братерська любов до ближнього.

Просмотров: 746

Залишити відповідь