Предстоятель вшанував пам’ять жертв політичних репресій (+відео)

У неділю, 20 травня 2018 року, Предстоятель Україської Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь в офіційній церемонії вшанування пам’яті жертв політичних репресій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на president.gov.ua

Захід відбувся на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Разом з Його Блаженством помолились за упокій душ загиблих керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та вікарій Київської Митрополії архієпископ Обухівський Іона.

У вшануванні пам’яті жертв політичних репресій також взяли участь Президент України Петро Порошенко, представники Кабінету міністрів, Верховної Ради, представники релігійних організацій та громадськості.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання. До могил загиблих поклали букети квітів та встановили лампади.

Сьогодні, 20 травня, в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Щорічно він припадає на третю неділю травня. День пам’яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України. У Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об’єкт спеціального призначення НКВС, де у 1930-40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих.

Фото: Серафим Росоха. 

Просмотров: 1791

Залишити відповідь