Участь державних чиновників в церковних питаннях неприпустима — Предстоятель Чеської Церкви

Про це Митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав наголосив під час зустрічі з екс-президентами України у м. Пряшів (Словаччина).

Л. Кучма і Л. Кравчук 30 травня 2018 року зустрілися з Блаженнішим архієпископом Пряшівським, Митрополитом Чеських земель і Словаччини. Політичні діячі обговорили з Предстоятелем  Православної Церкви Чеських земель та Словаччини питання церковної ситуації в Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на eparchiapo.sk.

Блаженніший Митрополит Ростислав підкреслив, що «будь-яка участь державних чиновників у церковних питаннях неприпустима в демократичному суспільстві».

«Розкол, викликаний егоїзмом людини, можна зцілити лише через покаяння і повернення до Церкви», — наголосив Митрополит. Він вважає, що нова автокефалія повинна мати всеправославний консенсус.

На завершення зустрічі Блаженніший владика висловив надію, що складна церковна ситуація в Україні буде вирішена в канонічний спосіб, таким чином, щоб не порушити і без того напружену суспільно-політичну атмосферу.

Нагадаємо, раніше, 9 травня 2018 року, Собор Єпископів Польської Православної Церкви підкреслив принципову необхідність дотримання канонічних норм життя Церкви і зауважив, що «статус автокефалії може бути визнаний тільки за одною Церквою, що існує у державі. В Україні є кілька схизматичних церковних груп, які передусім мають принести покаяння, щоб повернутися до канонічної Церкви. Лише тоді можна говорити про визнання автокефалії».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2166

Залишити відповідь