Звернення митрополита Запорізького і Мелітопольського Луки у зв’язку з вбивством у мелітопольському храмі

МІНІСТРУ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
АВАКОВУ А.Б.

ГЕНЕРАЛЬНОМУ ПРОКУРОРУ ​​УКРАЇНИ
ЛУЦЕНКО Ю.В.

Шановний Арсене Борисовичу!
Шановний Юрію Віталійовичу!

Від імені духовенства та парафіян Запорізької єпархії Української Православної Церкви змушений звернутися до вас, бо обурливий випадок, що стався сьогодні, 19 червня, у Мелітопольському храмі на честь великомученика Пантелеймона, що будується на території місцевої лікарні, став тією останньою краплею, що переповнила чашу терпіння!

За 2017-2018 роки 14 разів храми Запорізької єпархії УПЦ зазнали пограбувань вандалами. Навіть Андріївський кафедральний собор − один з головних храмів Запорізької єпархії, зазнав нападу, під час якого грабіжники намагалися викрасти частку мощей святої Параскеви, що прибула для поклоніння вірян (завдяки реакції випадкового свідка, який викликав поліцію, плани злочинців були зруйновані). Із 14 злочинів розкрито на цей час тільки два! Священики настільки зневірилися в позитивних результатах своїх заяв до органів правопорядку, що вже не вважають ці звернення дієвими.

Але те, що сталося сьогодні, перевершило все: на території храму було вбито людину – сторожа, що чергував у нічну зміну. Грабіжники вдерлися на територію о першій годині ночі і не тільки розбили голову неозброєному літньому чоловіку, але і після того, як підготували до виносу церковні ікони, почали «відзначити справу» прямо у при храмовій трапезній, влаштувавши пиятику! Подібну нелюдськість складно уявити!

Ви витрачаєте час і ресурси на реформу органів внутрішніх справ, закупівлю техніки, нових відзнак та інше, так чому ж дійсний рівень охорони правопорядку, охорони життя і спокою мирних громадян України, не дозволяє відчувати себе у безпеці? У всіх нас виникає питання: скільки ще храмів має бути пограбовано і скільки віруючих вбито, щоб можновладці зглянулися до наших «дрібних» проблем?

Чи вони вважають, що як тільки в Україні буде створена Єдина Помісна Церква, а українську землю «освячуватимуть» гей-паради, що проходять під охороною поліції, на реформування якої витрачаються гроші простих платників податків – прихожан цих храмів, то злочинність зникне сама собою?

Прошу вас, як керуючий Запорізькою єпархією, як громадянин України: залиште, нарешті, політику і інтриги, та займіться, як професіонали, виконанням свого прямого обов’язку – захистом порядку і нашого мирного життя. Ми прагнемо спокійно жити і молитися, жити, не боячись «таті у ночі», – це наше конституційне право, і ми наполягаємо на його здійсненні, як однієї з європейських цінностей, про які так багато говорять ті, хто знаходиться у керма влади.

Нехай Господь умудрить вас і направить в служінні не політичним інтересам, а народу України!

+Лука,
митрополит Запорізький і Мелітопольський

Просмотров: 5218

Залишити відповідь