У Неділю 9-ту після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

29 липня 2018 року, у Неділю 9-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті отців шести Вселенських Соборів, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Старозагорський Кіпріан (Болгарська Православна Церква), архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Бердянський і Приморський Єфрем, єпископ Білогородський Сильвестр, а також гості та братія обителі у священному сані. За богослужінням також молився митрополит Ельбасанський Антоній (Албанська Православна Церква).

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика пояснив вірним, чого вчить Євангельська історія, яка читалась сьогодні за Літургією. Зокрема Архіпастир розповів, як ставитись до добрих справ, які ми робимо.

“Ми є тією ложкою, якою Бог накормив голодних. Не може ж ложка сказати, що нагодувала людину, – вона лише знаряддя. Якщо ми не будемо в Бога красти похвалу і приписувати собі, то не буде ніяких наслідків після добрих справ, а якщо ми будемо тішитись розумом: “Ой, що я зробив, як я добре вчинив!” – то обов’язково після цього будуть випробування”.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дві хіротонії: ієрейську – над дияконом Володимиром Айларовим, кліриком храму на честь Іверської ікони Богородиці смт. Глеваха, та дияконську – над Михайлом Строїчем, студентом II курсу заочного сектору Київської духовної семінарії.

Нагадаємо, напередодні Предстоятель очолив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Просмотров: 1713

Залишити відповідь