Тисячі вірян йдуть Хресними ходами до Почаївської Лаври на свято чудотворного образу Богоматері

Декілька Хресних ходів із різних куточків України, а також із ближнього зарубіжжя вирушили до Свято-Успенської Почаївської Лаври, аби 5 серпня разом з усім православним світом молитовно вшанувати чудотворну ікону Божої Матері «Почаївська», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-служби єпархій.

Зокрема 27 липня 2018 року розпочався Хресний хід «Любові, миру та молитви за Україну» з Івано-Франківська до Почаївської Лаври, що проходить уже в 21-й раз.

Зранку, перед виходом богомольців, у Спасо-Преображенському храмі Івано-Франківська була звершена Божественна літургія та молебень за подорожніх.

Для участі у пішій прощі зібралося більше 200 вірян із Прикарпаття, а також із різних куточків України. Традиційно протягом усього шляху до Хресного ходу приєднуються все нові і нові прочани.

Паломники подолають понад 200 кілометрів та 1 серпня прибудуть до великої святині – Свято-Успенської Почаївської Лаври, напередодні свята в честь Почаївської ікони Божої Матері.

29 липня, як раніше повідомлялося, велелюдний Міжнародний Хресний хід із Польщі до Почаївської Лаври пройшов колоною через Володимир-Волинський.

У всіх населених пунктах до Хресного ходу долучалися все нові і нові учасники. Вийшовши з Польщі чисельністю у 70 чоловік, приєднавши до себе білорусів та мешканців Володимир-Волинської єпархії УПЦ, землями Волині вже прямувала майже 2-тисячна колона. Далі учасники Хресного ходу з Почаївською іконою Богоматері землями Волині, Рівненщини, Тернопілля попрямували до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

30 липня ще один традиційний Хресний хід, приурочений до вшанування Почаївської ікони Божої Матері, вирушив із Рівненської єпархії, а саме від Свято-Катеринівського храму м.Здолбунів.

Перед походом у храмі прочани молились за нічною Божественною літургією в Катеринівському храмі. Також було відслужено молебень за подорожуючих.

Піше паломництво вірян Рівненщини, які подолають більше 100 кілометрів, триватиме до 1 серпня.

Вже 9-ий рік поспіль звичайні мешканці Рівненщини різного віку: від однорічних дітлахів до вісімдесятирічної бабусі, багатодітні сім’ї, молодь — об’єднуються під час Хресного ходу до Почаєва.


31 липня сотні православних волинян зібралися у кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька, аби Хресним ходом вирушити звідти у Свято-Успенську Почаївську Лавру.

Уже за звичаєм, віруючі з Луцька та усіх куточків Волинської єпархії зібрались під склепіннями древнього Покровського храму, де взяли участь в молебні. Відправу очолив єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Після молебню владика Нафанаїл побажав паломникам, яких супроводжують священнослужителі, Божого супроводу, терпіння і сил.

Шлях, який доведеться пройти хрестохідцям дійсно не простий, адже їм доведеться пройти близько 120-ти кілометрів. «Нехай Господь та Божа Матір йдуть цим шляхом разом із вами, а ми будемо молитись за вас у ці дні!», – сказав владика.

З піднесеним настроєм та сповнені духовних сил, віряни попрямували у Почаїв, співаючи тропар ікони Богородиці «Почаївська».

2 серпня, в день пам’яті святого пророка Іллі, з нагоди свята Почаївської ікони Богородиці та 1030-ої річниці Хрещення Русі відбудеться традиційний Хресний хід з урочища Вірля до Свято-Успенської Почаївської Лаври, повідомляє прес-служба обителі.

З 5-ої до 6:30 ранку планується перевезення паломників автобусами з лаврської автостоянки в урочище Вірля. О 7.00 – початок молебню перед Почаївською чудотворною іконою в урочищі Вірля і вихід хресного ходу до Почаївської Лаври.

Після прибуття в Лавру хресного ходу – закінчення молебню в Успенському соборі і обід для паломників.

Нагадаємо, чудотворний образ Богородиці «Почаївська», що зберігається у Свято-Успенській Почаївській Лаврі, Церква вшановує 5 серпня.

1559 року грецький (за іншими джерелами – болгарський) митрополит Неофіт, який мандрував по Русі, приїхав на Волинь. У подяку за гостинність, яку надала йому в своєму маєтку благочестива дворянка Анна Гойська, до володінь якої належав і Почаїв, владика благословив її іконою Пресвятої Богородиці.

Швидше за все, це була сімейна ікона, яка, можливо, належала роду самого Неофіта.

Довго перебувала святиня в каплиці дворянської садиби… За молитвами біля ікони стали відбуватися чудеса. Коли ж завдяки чудотворному образу зцілився сліпий брат Гойської Филип, то Анна, здивована і зраділа, закликала ченців. Ними був відслужений молебень, святиня була хресним ходом перенесена на Почаївську гору і віддана на вічне зберігання монахам, які жили в печері на горі.

Читайте також: Почаївська ікона Пресвятої Богородиці: історія та чудеса

 Цикл сюжетів про молебні перед чудотворними  іконами Богородиці: Почаївська (відео)

Ця подія відбулася в 1597 році. На горі була влаштована церква в честь Успіння Богоматері, а при ній створено монастир, на утримання якого Гойська пожертвувала кошти. З цього часу ікона стала називатися Почаївською.

Уже за багаторічною традицією, до дня вшанування ікони відбуваються Хресні ходи до Почаївської Лаври.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3346

Залишити відповідь