Польська Православна Церква закликала не поспішати з автокефалією УПЦ, щоб не поглибити розкол

Польська Православна Церква підтвердила свою позицію, висловлену на Архієрейському соборі 9 травня 2018 року.

Для надання автокефалії українській Церкві необхідна згода всіх Помісних Церков, а поспішне рішення може поглибити розкол, попередила Польська Православна Церква. Про це йдеться в листі секретаря канцелярії Польської Православної Церкви Єжи Дорошкевича, що надійшов в РБК у відповідь на запит з проханням висловити своє ставлення до автокефалії УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Секретар канцелярії Польської Православної Церкви дає відповідь, посилаючись на витяги з протокола засідань Архієрейського собору Польської Церкви від 9 травня 2018 року, у якому було сказано «автокефалію надає Мати-Церква лише після погодження з Предстоятелями усіх Помісних Церков». За повідомленням РБК, він зазначає, що поспішні дії можуть поглибити розкол в Україні. «В даний час в Україні склалася ситуація, про яку повинні дбати всі Помісні Православні Церкви», — йдеться в листі.

Представник Польської Церкви також повідомляє, що «в Україні існує декілька розкольницьких церков Православної Церкви, які повинні здійснити покаяння і повернутися до канонів Православної Церкви. Тільки тоді почнеться обговорення питання про надання автокефалії».

Нагадаємо, 7 вересня Константинопольський Патріарх Варфоломій призначив двох своїх екзархів в Україні. У повідомленні про їх призначення говорилося, що це треба було в рамках підготовки до надання автокефалії УПЦ. Українська Православна Церква назвала ці дії «грубим порушенням канонічної території».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1514

Залишити відповідь