Серед православних українців намагаються посіяти хаос: провокатори розповсюджують фальшиві заяви від УПЦ

Основним напрямком невідомих є поширення від імені архієреїв Української Православної Церкви фальшивих розпоряджень. «Документи» з підробленими підписами провокатори розсилають безпосередньо духовенству та публікують у мережі інтернет. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Так у Житомирській єпархії повідомили про т.з. «розпорядження», які протягом останніх днів поштою отримали кілька священнослужителів єпархії. У розісланому «зверненні» митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим нібито розпоряджається припинити молитовне поминання Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

«Офіційно повідомляємо, що подібні “звернення” є фальшивими і фальсифікованими і ніякого відношення до Житомирської єпархії та особисто до її чинного митрополита не мають, – підкреслили у прес-службі єпархії. – Прикро, що є особистості, які не бажають миру і благополуччя для нашого народу, але роблять все для того, щоб розділити і віддалити людей від Бога».

Раніше про подібний документ від імені канцелярії Київської Митрополії УПЦ, повідомив заступник голови ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич. Псевдоциркуляр, який закликав припинити поминання Предстоятеля РПЦ, поширили у мережі. Протоієрей Миколай Данилевич попередив, що він є фейком.

20 вересня в соціальній мережі фейсбук з’явилося «розпорядження» від імені митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона, в якому засуджувалося рішення Синоду РПЦ від 14 вересня 2018 року, а також пропонувалося припинити поминання Патріарха Кирила.

«У зв’язку з тим, що в соцмережі (“Facebook”) хтось створив сторінку під назвою «Віссаріон Стретович», на якій з’являється різна провокаційна інформація, до якої я, митрополит Овруцький Віссаріон, не маю ніякого відношення, вважаю своїм обов’язком ще раз повідомити: це фейкова сторінка, створена деякими ворогами Святої Христової Церкви», – про це було сказано у повідомленні,  опублікованому на офіційному сайті єпархії.

Фальшива інформація на цій сторінці з’явилася знову нещодавно, 30 вересня. Провокатори спотворили тему спілкування митрополита Віссаріона з представниками «Київського патріархату» під час святкувань Дня Овруча. Прес-служба Овруцької єпархії у своєму спростуванні від імені владики написали зокрема так: «…На фейковій сторінці під моїм ім’ям вони помістили чергову брехню, нібито я з цими розкольниками тут обговорював питання Томосу і хочу до них приєднатися».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3841

2 коментарі

  1. Любую информацию необходимо обязательно перепроверять, учитывая то количество лжи и провокаций, которые сейчас постоянно появляется в интернете и в украинских СМИ относительно Канонической УПЦ. Можно сказать, демоны сейчас существенно активизировались!

Залишити відповідь