Прихильники автокефалії намагалися штурмувати резиденцію Криворізької єпархії

Субота, 17.11.2018 20:30

17 листопада 2018 року в Кривому Розі група провокаторів, які принесли з собою агітаційні матеріали за автокефалію, штурмували резиденцію митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема. Вони намагалися виламати двері будівлі та вигукували образи на адресу правлячого архієрея Криворізької єпархії за те, що він не підтримує ідею «надання томосу» Україні. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на «Перший Криворізький».

Зокрема провокатори намагалися потрапити до резиденції митрополита Єфрема, а один з учасників так званої «акції» намагався виламати ворота. За всіма подіями спостерігали представники Національної поліції, які не завадили провокаторам пошкоджувати приміщення єпархії та вигукувати заклики, якими розпалювали релігійну ворожнечу.

Як зізнався один з учасників акції протесту, котрий представився членом «Правого сектору», він не є «релігійною людиною», однак виступає за ідею створення т.зв. «єдиної помісної автокефальної церкви». Інший учасник зізнався, що не «в темі», але — «за вільну Україну». Третій — вимагав, щоб владика відмовився від своєї позиції.

Мітингувальники принесли з собою плакати з гаслами, які вони згодом розвісили на воротах і паркані та, поспілкувавшись із представником поліції, розійшлися.

Нагадаємо, що 13 листопада 2018 року на території Києво-Печерської Лаври під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулося засідання Собору єпископів Української Православної Церкви, під час якого було прийнято Постанову, в котрій наголошено, що «процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України». 

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2059

4 відповіді на “Прихильники автокефалії намагалися штурмувати резиденцію Криворізької єпархії

  1. Понятно, что это проплаченная провокация сборища радикалов-атеистов, с целью оказать давление на Каноническую УПЦ, и запугать духовенство и верующих. Все такие случаи должны быть преданы самой широкой огласке с привлечением представителей международных правозащитных организаций и СМИ. А, где сами эти правозащитники!? И пусть Константинопольский патриархат также посмотрит, кому они собираются давать т.н. “автокефалию”. Сейчас следует особое внимание уделять безопасности и быть более бдительными, так как возможны провокации со стороны различных радикальных политических группировок.

Залишити відповідь