Депутат Пашинський заявив, що після отримання «томосу» буде елементарно позбавити УПЦ її права опікуватися вірними

Середа, 21.11.2018 17:59

Заборону служіння капеланів УПЦ у війську в Комітеті ВРУ вважають елементарними речами.

На офіційному сайті Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони опубліковано стенограму засідання від 5 вересня 2018 року, під час якого відкрито обговорювалися питання обмеження прав та свобод Української Православної Церкви та Її віруючих. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Згідно стенограми, ініціатором незаконних дій проти найбільшої конфесії України став народний депутат (фракція Народного фронту), Голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони Береза Ю. М.

Він запропонував заборонити діяльність Української Православної Церкви «на територіях всіх військових формувань, включаючи прикордонну службу, Нацгвардію, Службу безпеки», повідомив, що вже звертався з такою пропозицією до в.о. Міністра оборони генерал-лейтенанта Петренка.

Під час обговорення Голова комітету Пашинський С. В. запропонував офіційно звернутися до Президента та Міністра оборони. «У нас є таке право і можливість», — сказав він та підтвердив, що «проблема» остаточно вирішиться після «отримання Томосу».

У цьому запевнила пана Березу та присутніх і народний депутат (блок Петра Порошенка) Луценко І.С.

«Я думаю після того, коли ми отримаємо Томос, Україна буде мати незалежну помісну українську церкву як частину нашої незалежності і суверенітету. Ці питання ми будемо вирішувати не тільки за допомогою Верховного Головнокомандуючого, а і за допомогою народних депутатів також, — пообіцяла політик. — Я вам дякую за вашу небайдужу позицію і ваше побажання і звернення, Президенту я обов’язково передам. Але воно чітко лягає в русло тої діяльності, яку Президент України проводить вже чотири роки».

У свою чергу Голова комітету пан Пашинський погодився, що «Українській Православній Церкві не місце у війську». Заборону служіння УПЦ він назвав елементарними речами.

«Пане Юрій Миколайович, з вашого дозволу, я вважаю, що підняте ваше питання, дійсно, не повинно виникати, це серйозне питання. …Я направлю відповідні листи, пане Руснак, візьміть на контроль, Верховному Головнокомандувачу Порошенку і міністру оборони про недопустимість перебування на території військових частин церкви держави-агресора. Це ж елементарні речі», — сказав він.

Невдовзі, 1 листопада 2018 року, настоятель релігійної громади Української Православної Церкви Свято-Миколаївської парафії, що діє при навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І. Богуна отримав лист від Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України, яким його повідомляють про недопустимість перебування Української Православної Церкви на території військових частин, гарнізонів, військових госпіталів тощо.

Зазначається, що дане рішення було прийнято на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, яке відбулося 5 вересня під час розгляду проекту Закону про внесення змін до статутів Збройних Сил України.

Настоятеля парафії просять врахувати дану інформацію в подальшій роботі.

Коментуючи дану ситуацію заступник Голови відділу УПЦ з взаємодії зі ЗСУ та іншими військовими формування архімандрит Лука (Винарчук) підкреслив про недопустимість будь-якої дискримінації за конфесійною приналежністю.

«Ми в черговий раз заявляємо про порушення та обмеження прав віруючих, про постійні безпідставні звинувачення нашої конфесії. Деякі можновладці не приховують своє негативне ставлення до Української Православної Церкви та, використовуючи своє службове положення, говорять про те, що після прийняття томосу обмеження прав нашої церкви і віруючих стане нормою українського буття, — обурюється священик. — Виглядає так, що частина можновладців поки в очікуванні томосу, щоб розвернути повномасштабні репресії проти наших священиків, інші не дочекавшись результатів, вже починають реалізовувати свої прагнення. Наразі результатом цього став лист нашому священику, який побудував і багато років опікується храмом та паствою в Свято-Миколаївської парафії, що діє при навчально-оздоровчому комплексі Київського військового ліцею ім. І. Богуна».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3633

Залишити відповідь