Намісник Києво-Печерської Лаври розповів про обшуки в господарстві Лаври (+відео)

Юристи впевнені, що «обшуки проведено з порушенням норм законодавства України».

«Це політичний тиск на мене. Держави я не зраджував і не зраджую», — так намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прокоментував 30 листопада 2018 року під час брифінгу в Лаврі обшуки, що проводилися співробітниками СБУ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Сьогодні на мене чиниться тиск з усіх сторін… Але хочу завірити, що я — у Святій Соборній Апостольський канонічній Церкві. Іншої не визнаю», — зазначив намісник Києво-Печерської Лаври.

Митрополит Павел висловив здивування метою обшуків у рамках розслідування кримінальної справи про рівноправ’я громадян у залежності від расової, національної приналежності або відношення до релігії, зокрема обшуку в підсобному господарстві Києво-Печерської Лаври у с.Вороньки на Київщині та в будинку, в якому він взагалі не мешкає.

Владика розповів, що підсобне господарство Лаври існує вже майже 20 років, «було створено з руїн». Сьогодні, за словами намісника, це господарство забезпечує продуктами харчування братію Києво-Печерської Лаври, а це 200 насельників, також дитячі будинки, 18 будинків сімейного типу та лікарні Києва.

Народний депутат України Вадим Новинський, який також брав участь у брифінгу, переконаний, що мета обшуків та останніх подій навколо УПЦ і зокрема Києво-Печерської та Почаївської Лавр одна — чинити тиск на архієреїв Української Православної Церкви задля того, щоб вони взяли участь у так званому «об’єднавчому соборі».

У свою чергу юрист Олександр Ромасів, який був присутній під час обшуків, заявив, що «взагалі не зрозуміло, з яких підстав запроваджено справу за ч.2 ст.161 ККУ», та про те, що «обшуки було проведено з порушенням норм законодавства». По-перше, як пояснив адвокат, кримінальна справа була зареєстрована в єдиному реєстрі 21 листопада 2018 року, а вже через день, 23 листопада, — слідчі та прокурори отримують ухвали про проведення обшуків. За його словами, це свідчить про те, що «обшук було проведено одразу, без слідчих дій», а це незаконно. Оскільки до обшуку, за законами, мають бути «допити, направлення запитів, тимчасові доступи до документів і речей тощо».

Друге порушення законодавства, як зауважив юрист, — це зацікавлені поняті під час обшуку. «Тому що на мої питання, звідки ви і хто вас привіз, вони відповіли, що з Києва, а привезли їх працівники СБУ», — додав Олександр Ромасів. Третє порушення — безпосередня участь співробітників СБУ в обшуку, хоча, за законом, «лише слідчий і прокурор мають право проводити обшук».

«Як наслідок — жодного документа чи речей не було вилучено… Тільки одна брошура та два закордонних паспорти, які не мають ніякого відношення до справи», — сказав він.

Юрист підкреслив, що всі зазначені зауваження щодо дій СБУ отримають юридичну оцінку та будуть висловлені на папері й передані до відповідних правоохоронних органів.

Разом із тим, правозахисник Андрій Білецький підкреслив, що «правова кваліфікація слідчих зроблена невірно».

Більше того, висновки кола осіб щодо змісту інтерв’ю митрополита Павла, на якому базується вся кримінальна справа проти нього, теж «не є юридично значущими діями». Оскільки, за словами юриста, «потрібно, щоб висновки були підтверждені експертизою про те, що певні висловлення мають ознаки правопорушення». «Натомість вони (висновки – ред.) є передчасними і незаконними», — підсумував він.

Просмотров: 2645

Залишити відповідь