Священний Синод: На єпископат чиниться тиск з метою примусити порушити архієрейську присягу

Священний Синод, засідання якого відбулося 7 грудня 2018 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, висловив занепокоєння чисельними випадками тиску на Преосвященних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі (Журнал № 41). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Це є прямим спонуканням до порушення архієрейської присяги, яку єпископи зобов’язуються дотримуватися навіть під загрозою смерті, йдеться у рішенні Синоду.

Державна влада в Україні продовжує грубо втручатися в церковне життя, попри неодноразові звернення Української Православної Церкви, зазначається у рішенні.

Священний Синод наголошує, що відповідно до Статуту про управління УПЦ, Собор Української Православної Церкви скликається Її Предстоятелем, яким є Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Станом на сьогодні жодних рішень про скликання Собору Української Православної Церкви не ухвалювалось.

Окрім цього, підкреслюється, що запланований «об’єднавчий собор» вважається зібранням незаконним, оскільки в ньому братимуть участь представники розкольницьких угрупувань, а усі рішення, прийняті цим «собором» вважатимуться недійсними та такими, що не матимуть жодної юридичної та канонічної сили.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2505

Залишити відповідь